Serie A: déli diadal, a Napoli is adott egy pofont a Juventusnak

2015.09.26. 22:56
Higuaín találata után már nem tudott visszakapaszkodni a Juve (Fotó: Reuters)
Újabb pofon a bajnoki címvédő Juventusnak az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: a Serie A 6. fordulójában a Napolitól kapott ki a torinói csapat, így a vasárnapi mérkőzések előtt csupán a 13. helyen áll.

A szezon előtt a Napoli és a Juventus drukkerei aligha gondolták, hogy a tabella alsóházában várják csapataik a 6. forduló rangadóját – az egyformán rossz szezonkezdés után viszont különösen fontossá vált a presztízsmeccs kimenetele.

A Napoli igen rossz közelmúltbeli mérleggel rendelkezett a Juve ellen – a legutóbbi kilenc bajnoki összecsapásból csak egyet nyert meg a rekordbajnokkal szemben –, de a statisztika „nem játszik", és a 26. percben a délolaszok kerültek előnybe. Egy remek kombinációval ugrasztotta meg Gonzalo Higuaín és Lorenzo Insigne a torinói védelmet, végül utóbbi küldött a tizenhatosról a hálóba egy precíz lövést (1–0).

A gólszerző sérülés miatt már az első félidő vége előtt lejött, a hajrá pedig „helyzetváltást” hozott – Simone Zaza, José Callejón és Dries Mertens is gólt szerezhetett volna, de maradt az 1–0.

A második játékrész elején szinte kétpercenként villantak a sárga lapok – közben Giorgio Chiellininek volt egy veszélyes fejese –, ám az eredmény nem változott. Egészen a 62-63. percig, amikor kétszer is: Higuaín növelte a nápolyi fórt egy lapos lövéssel (2–0), hogy Mario Lemina postafordultával válaszoljon az elalvó hazai védők között Paulo Dybala előkészítése után (2–1).

Az eredmény ezzel „be is fagyott”, a Juventusnak helyzetei akadtak, szerencséje nem – és átütő erőnek is híján volt –, ezért a végén a San Paolo közönsége ünnepelhetett. Massimiliano Allegri csapata továbbra is az alsóházból nézi a tabellát, miközben a Napoli feljött a középmezőnybe. A Juve hátránya tíz pont a listavezető Interrel, hét a második Fiorentinával és hat a harmadik, a 6. fordulóban a Carpit 5–1-re kiütő AS Romával szemben.