Serie A: Batistuta nyomdokain a csatár; rangadót nyert a Napoli

2019.01.20. 22:25
Fabio Quagliarella kétszer is betalált a Fiorentina ellen, egyszer büntetőből (Fotó: AFP)
A Nagy Ádámot nélkülöző Bologna 1–1-es döntetlent játszott a SPAL otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában. A magyar válogatott középpályást nem cserélték be. A Napoli 2–1-re megnyerte odahaza a Lazio elleni rangadót.

Őrült mérkőzést játszott a Fiorentina a Sampdoriával. A házigazda a 34. percben Luis Muriel góljával szerezte meg a vezetést – a Sevillától kölcsönkapott kolumbiai szélső most debütált a bajnokságban a firenzeieknél, ráadásul éppen volt csapata ellen –, majd a 39. percben emberhátrányba került Edimilson Fernandes kiállítása miatt. A vendégek gyorsan kihasználták az emberfórt, még a szünet előtt egyenlítettek Gastón Ramírez révén.

A fordulás után Muriel parádés szóló után szerzett találatával ismét előnybe került a Fiorentina, de jött Fabio Quagliarella, és duplájával már a genovaiaknál volt az előny. A rutinos olasz válogatott csatár lett a harmadik játékos a Serie A-ban (Gabriel Batistuta és Ezio Pascutti után), aki sorozatban legalább tíz bajnokin betalált. A 3–3-as végeredményt German Pezzella állította be a 93. percben.

José Callejón is betalált, legyőzte a Laziót a Napoli (Fotó: AFP)

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
SPAL–Bologna 1–1
(Kurtic 63., ill. Palacio 24.)
Fiorentina–Sampdoria 3–3 (Muriel 34., 70., Pezzella 93., ill. G. Ramírez 44., Quagliarella 81., 85. – az elsőt 11-esből)
Cagliari–Empoli 2–2 (Pavoletti 36., Diego Farias 91., ill. Di Lorenzo 70., Zajc 81.)
Napoli–Lazio 2–1 (Callejón 34., Milik 37., ill. Immobile 65.)
Frosinone–Atalanta 0–5 (G. Mancini 11., D. Zapata 44., 47., 64., 73.)

1. Juventus 19 17 2 38–11 +27 53
2. Napoli 20 15 2 3 39–18 +21 47
3. Internazionale 20 12 4 4 31–14 +17 40
4. Roma 20 9 6 5 37–26 +11 33
5. Lazio 20 9 5 6 29–23 +6 32
6. Atalanta 20 9 4 7 44–27 +17 31