Serie A: az utolsó percben fordított a Spezia Milánóban

Cs. B.Cs. B.
2022.01.17. 20:32
Hiába vezetett a Milan, a Spezia fordított, és behúzta a három pontot (Fotó: AFP)
Hiába vezetett a Milan, a Spezia az utolsó percben fordított, és 2–1-re győzött. A Napoli Hirving Lozano duplájával múlta felül a Bolognát az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának hétfői játéknapján.

Egyértelmű mezőnyfölényét koronázta meg góllal a Milan az első félidőben. Mindez egyszerűnek hangzik, de korántsem volt az. Theo Hernández a 45. percben tizenegyest rontott, majd Rafael Leao egy hosszú – a menteni igyekvő védőn megpattanó – felívelést váltott gólra, így javította a csapatkapitány hibáját, és megszerezte a vezetést.

Mintha varázsütésre megváltozott volna a meccs képe. Jelentősen feljavult a 16. helyen álló Spezia teljesítménye a második félidőben, s a 63. percben az egyenlítés is összejött: a kolumbiai Kevin Agudelobal oldali centerezést követően volt eredményes.

Ibrahimovic a hajrában többször is megtornáztatta Provedel kapust, a kimaradt helyzetek pedig megbosszulták magukat: az utolsó percben, egy kontra végén érkezett Emmanuel Gyasi, s eldöntötte a mérkőzést.

Tegyük hozzá, hogy a 92. percben volt egy kezezésgyanús szituáció, amikor a milánóiak újfent büntetőhöz juthattak volna, ám Marco Serra nem látott szabálytalanságot. Szintén a hosszabbításban történt, hogy a játékvezető az előnyszabály alkalmazása – amely a vezető gólt jelenthette volna – helyett egy távoli szabadrúgással „jutalmazta” a Milant.

Egyszer fent, egyszer lent – ma Hirving Lozanóról szólt minden. Volt is mit jóvátennie a mexikói csatárnak, hiszen a Napoli Fiorentinával vívott vesztes kupameccsén (2–5) kiállítatta magát.

Hétfőn azonban megállíthatatlan volt Lozano, duplájának köszönhetően a nápolyiak 2–0-ra győztek Bolognában, így szűkült az olló köztük és a betliző milánóiak között.

Egy kis stat: Lozano harmadszor duplázott a Serie A-ban, de először fordult elő, hogy mindez nem hazai környezetben történt. A mai napon ugyanannyi gólt szerzett, mint amennyit az előző 21 bajnokiján.