Serie A: az Udinese legyőzésével tovább kapaszkodik a Samp

T. I.T. I.
2019.11.24. 20:13
Gastón Ramírez tizenegyese döntött (Fotó: AFP)
Újabb lépést tett a kiesőzóna végleges elhagyása felé a Sampdoria. A genovai együttes – amely az első kilenc fordulóban összesen négy pontot szerzett – ezúttal az Udinese ellen tudott fordítani és nyerni, ezzel idénybeli harmadik győzelmét könyvelve el az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A), és legutóbbi négy meccsén nem kapott ki. A három pontot érő találatot Gastón Ramírez lőtte büntetőből. A Lecce–Cagliari meccset a pályára zúduló eső miatt elhalasztották.

A Sampdoria nem kevesebb, mint 203 nap után tudott ismét gólt szerezni egy olasz bajnoki mérkőzés első félidejében – májusban a Parma kapuját Gregoire Defrel vette be, most Manolo Gabbiadini volt eredményes. Igaz, jól kicentizte, a 45+6. percben jött az egyenlítés.

A meccs krónikájához tartozik, hogy az Udinese emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, Mato Jajalót még 1–1-es állásnál, az 53. percben állították ki második sárga lap után.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ

Sampdoria–Udinese 2–1 (Gabbiadini 45+6, G. Ramírez 74. – 11-esből, ill. Nesztorovszki 29.)