Serie A: az Inter lemosta az újoncot, és az élre állt – videó

2015.11.22. 22:50
Handanovic ismét megőrizte hálója érintetlenségét, az Inter ismét nyert (Fotó: Reuters)
Az Internazionale labdarúgócsapata hazai pályán 4–0-s győzelmet aratott az újonc Frosinone ellen, így a 13. forduló után az élre állt az olasz Serie A-ban.

Az esti mérkőzés előtt még a Napoli volt a listavezető saját sikerének és a Fiorentina botlásának (2–2 az Empoli ellen) köszönhetően), más kérdés, hogy az Internek „ziccere volt” – „csak” a kieső helyen álló, újonc Frosinonét kellett legyőzni az elsőséghez.

Roberto Mancini betonvédelmű, ám eddig igen szerény támadójátékot nyújtó, 1–0-s győzelmek sorozatával operáló csapata most nem is hagyta ki a ziccert, biztosan behúzta a Frosinone elleni meccset. A vendégek ellenállása közel fél óráig tartott: a 29. percben Sztevan Jovetics kísérletezett távolról, a Leali kapusról kijövő labdát Jonathan Biabiany terelte a kapuba.

A Frosinonénak voltak lehetőségei, de az Inter megúszta ezeket, hogy aztán az 53. percben megduplázza előnyét – Mauro Icardi és Adem Ljajics összjátéka végén Icardi fejezte be a szép akciót, ezzel pedig vége is volt a mérkőzés érdemi részének. A góloknak viszont nem, a Frosinone a végén összeomlott, így előbb Jeison Murillo fejezett be egy szép akciót, majd a 88. percben beállt Marcelo Brozovic zárta a gólok sorát.

Az Inter ezúttal nem fukarkodott a gólokkal, a nagyon magabiztos, 4–0-s siker pedig azt jelenti, hogy a milánói fekete-kékek 30 ponttal vezetik a tabellát a 28 pontos Napoli és Fiorentina, valamint a 27 pontos AS Roma előtt. A következő fordulóban jön a csúcsrangadó: Napoli–Inter Nápolyban.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Internazionale–Frosinone 4–0
(Biabiany 29., Icardi 53., Murillo 87., Brozovic 92.)
KORÁBBAN
Juventus–Milan 1–0 (Dybala 65.)
Bologna–Roma 2–2 (Masina 14., Destro 87. – 11-esből, ill. Pjanic 52. – 11-esből, Dzeko 72. – 11-esből)

Verona–Napoli 0–2