Serie A: az Inter gólfelelőse most sem okozott csalódást

2017.11.19. 22:42
Mauro Icardi szállította a pontokat az Internek (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában az Inter hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Atalantát, ezzel feljött a második helyre a tabellán. A milánóiak mindkét gólját Mauro Icardi szerezte, mindkettőt fejjel.

Az első félidő még csak a kihagyott helyzetekről szólt (akadt mindkét oldalon), a másodikban viszont már a gólok is jöttek. Az 51. percben Antonio Candreva adott középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, az oldalvonal mellől, az Atalanta védelme pedig teljesen megfeledkezett Mauro Icardiról, aki az ötösről a kapu közepébe fejelt.

Alig tíz perc elteltével megduplázta találatai számát az Inter és Icardi: ezúttal Danilo D'Ambrosio adott be a jobb oldalról, az Inter csapatkapitánya pedig védőjét megelőzve stukkolt a hálóba. Szinte lemásolta első gólját a házigazda, a vendégek mindkétszer lemaradtak Icardiról, és ő büntetett. Az argentin csatár 13 bajnokin immár 13 találatnál jár, amivel második a Serie A góllövőlistáján a 15 gólos Ciro Immobile mögött.

Az Inter a Juventus genovai botlását kihasználva feljött a tabellán a második helyre a Napoli mögé.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Inter–Atalanta 2–0
(Icardi 51., 60.)
KORÁBBAN
Benevento–Sassuolo 1–2
(Armenteros 65., ill. Matri 57., Peluso 94.)
Sampdoria–Juventus 3–2 (D. Zapata 52., Torreira 71., Ferrari 79., ill. Higuaín 91., Dybala 94.)
SPAL–Fiorentina 1–1 (Paloschi 42., ill. Chiesa 80.)
Torino–Chievo 1–1 (Baselli 33., ill Hetemaj 14.)
Udinese–Cagliari 0–1 (Joao Pedro 54.)
Crotone–Genoa 0–1 (Rigoni 11.)