Serie A: az első félidőben a Napoli, utána az Empoli lőtte a gólokat

2017.03.19. 14:32
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 29. fordulójában a Napoli a kétgólos Lorenzo Insigne vezérletével egy félidő után már 3–0-ra vezetett az Empoli vendégeként, végül 3–2-re győzött.

A Napoli már a 6. percben megszerezhette volna a vezetést az Empoli vendégeként, miután Dries Mertens buktatásáért büntetőhöz jutott, de a sértett középre tartó lövését Lukasz Skorupski kapus lábbal védte.

De ami késett, nem múlott. A 19. percben Lorenzo Insigne az egyik védő által röviden kifejelt labdát lőtte hat méterről a hazai kapuba, majd nem sokkal később Mertens szabadrúgásból lőtt a bal felsőbe (Skorupski csak beleérni tudott lövésbe).

A szünet előtt Insigne révén a második büntetőjét már értékesítette a Napoli, így úgy tűnt, a nápolyiak egy félidő alatt el is döntötték a mérkőzést.

A második félidőben azonban elkényelmesedtek a vendégek. Az Empoli egy szabadrúgásgóllal szépített, majd a 82. percben Massimo Maccarone tizenegyesből lőtt góljával (a meccs harmadik büntetője volt és a második tizenegyesből szerzett találata) izgalmassá tette az utolsó perceket, újabb találat viszont már nem született, 3–2-re győzött a Napoli. Az Empoli sorozatban hatodszor kapott ki, legutóbbi nyolc bajnokiján csak egy pontot szerzett.

OLASZORSZÁG, SERIE A
29. FORDULÓ, VASÁRNAPI PROGRAM

Empoli–Napoli
2–3 (el-Kadduri 70., Maccarone 82. – 11-esből, ill. Insigne 19., 38. – a másodikat 11-esből, Mertens 24.)
15.00: Bologna–Chievo (Tv: DIGI Sport2)
15.00: Crotone–Fiorentina
15.00: Sampdoria–Juventus (Tv: DIGI Sport1)
15.00: Cagliari–Lazio
15.00: Atalanta–Pescara
18.00: Udinese–Palermo (Tv: DIGI Sport1)
20.45: Roma–Sassuolo (Tv: DIGI Sport3)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Milan–Genoa 1–0 (M. Fernández 33.)
Torino–Internazionale 2–2 (Baselli 33., Acquah 59., ill. Kondogbia 27., Candreva 62.)

1. Juventus 28 23 1 4 58–19 +39 70
2. Napoli 29 19 6 4 68–32 +36 63
3. Roma 28 20 2 6 61–25 +36 62
4. Lazio 28 17 5 6 50–30 +20 56
5. Internazionale 29 17 4 8 55–31 +24 55
6. Milan 29 16 5 8 42–32 +10 53
7. Atalanta 28 16 4 8 43–33 +10 52
8. Fiorentina 28 12 9 7 45–37 +8 45