Serie A: az Atalanta KO-sikere nyújthat vigaszt Bergamónak

K. T. I.K. T. I.
2020.06.21. 21:28
Duván Zapata duplázott (Fotó: AFP)
Az Atalanta 4–1-es győzelmet aratott a Sassuolo felett az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában – a koronavírus-járvány miatti leállást követő első mérkőzésén.

Míg szombaton két meccs kellett az öt gólhoz, addig vasárnap már az első találkozón összejött ugyanez a „termés”. Igaz, az Atalanta leállás előtti játékát ismerve ez aligha meglepetés. A koronavírus-járvány által az utóbbi hónapokban Olaszországban a leginkább sújtott Bergamo együttese már a 16. percben megszerezte a vezetést, bő fél óra után pedig már hárommal vezethetett volna, ha Alejandro Gomez találatát a VAR alapján nem vonják vissza. A 31. percben jött Duván Zapata, majd hat percre rá Mehdi Burabia segített be a hazaiaknak – apró szépséghiba, hogy ő a Sassuolo védője (3–0).

A fordulás után Zapata növelte négygólosra a különbséget. Ezt követően a hazai csapat már csak a kontrákra koncentrált, a területet és a labdát is átengedte a vendégeknek. A 92. percben a Sassuolo összehozta a becsületgólt: épp a marokkói válogatott Burabia volt az, aki remekül tekerte el a labdát a sorfal felett, és vágta azt a bal felsőbe (4–1).