Hiába vezetett, megint nem tudott nyerni az Inter

H. D.H. D.
2020.11.08. 14:55
Hiába vezetett Lautaro Martínez (fehérben) góljával az Inter, megint be kellett érnie egy ponttal (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atalanta hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Interrel.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ
ATALANTA–INTER 1–1 (0–0)

Bergamo, Atleti Azzurri d'Italia Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Doveri
Atalanta: Sportiello – Toloi (L. Muriel 73.), Romero, Djimsiti – Hateboer, Freuler, Pasalic (Pessina, 60.), Ruggeri (Mojica, 90.) – Malinovszkij (Al. Mirancsuk, 60.) – Papu Gómez, D. Zapata (Lammers, 73.). Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Inter: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Darmian (Hakimi, 83.), Ar. Vidal (Gagliardini, 70.), Brozovic, Barella, A. Young (D’Ambrosio, 83.) – A. Sánchez (Perisic, 74.), L. Martínez (R. Lukaku, 74.). Vezetőedző: Antonio Conte
Gólszerző: Al. Mirancsuk (79.), ill. L. Martínez (58.)

Mind a két csapatnak volt javítanivalója, hiszen amellett, hogy a hét közben vereséget szenvedtek a Bajnokok Ligájában (az Atalanta a Liverpooltól 5–0-ra, az Inter a Real Madridtól 3–2-re kapott ki), a bajnokságban is többször botlottak az utóbbi időben.

Ennek ellenére az Atalanta és az Inter összecsapása meglehetősen eseménytelenül kezdődött. Mindent elmond az első félidőről, hogy a játékrész legnagyobb helyzete az volt, amikor Remo Freuler beadása után Ashley Young lábán megpattant a labda, amelyet Samir Handanovicnak kellett a léc alól kitornásznia. Ezt leszámítva nem nagyon jegyezhettünk fel helyzetet, a vendégek egyetlen egyszer sem találták el a házigazda kapuját…

A játék képe a fordulás után sem változott sokat, aztán az 58. percben szinte a semmiből vezetést szerzett a milánói együttes: Young bal oldali beadása után a kapunak háttal álló Lautaro Martínez hat méterről a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát. 0–1

Lautaro Martínez gólja

Nem sokkal később egy támadáson belül kétszer is gólt szerezhetett volna a vendégcsapat, ám Marco Sportiello előbb Arturo Vidal, majd Nicolo Barella lövése után is védett.

A kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát, az Atalanta – két csereként pályára lépő játékos főszereplésével – a 79. percben egyenlített: Luis Muriel passza után Alekszej Mirancsuk átvette a labdát, egyet igazított rajta, majd 16 méterről a bal alsó sarokba küldte. 1–1

Alekszej Mirancsuk gólja

A hajrában mind a két együttes eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, de újabb gól már nem született, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó. Ez azt jelenti, hogy az Inter a legutóbbi nyolc tétmérkőzéséből mindössze egyet tudott megnyerni.

(...)

Az AS Roma öt veretlenül megvívott bajnoki után Genovában sem vallott kudarcot. A fővárosi együttes Henrih Mhitarjan mesterhármasával hozta el a három pontot a tabella alsó felében tanyázó Genoa otthonából (1–3).

Az örmény támadó a bajnokság első hat fordulójában gólképtelen volt, most bőven pótolta az eddig elmaradt találatokat. A 45+2. percben Jordan Veretout, a 67. percben Bruno Peres, a 85. percben Pedro adott neki gólpasszt. Mhitarjan az elmúlt öt idényt tekintve csupán a második játékos lett, aki három európai topligában is tíz gól fölé jutott. Olaszországban immáron 12 gólos...

A sereghajtó Crotone Torinóban szerezte meg idénybeli második pontját: a fordulót még szintén a kiesőzónából kezdő „Toro”otthonában 0–0-ra végeztek Filippo Inzaghi tanítványai.