Serie A: a Torino legyőzte idegenben a Laziót

Nem tudta kihasználni az élcsapatok botlását a Lazio a Serie A 16. fordulójában, ugyanis odahaza kikapott a Torinótól.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Lazio–Torino 1–3 (L. Alberto 69., ill. Berenguer 54., T. Rincón 64., Edera 73.)
Kiállítva: Immobile (45+1., Lazio)

Sokkal jobban és veszélyesebben kezdett a Lazio, majd miután kihagytak pár helyzetet a fővárosiak, a futball örök törvényei szerint majdnem kaptak pár gólt – aztán a félidő hajrájában a frissiben ziccert rontó Ciro Immobile piros lapot kapott, mert fejelő mozdulatot tett a jelentős színészi talentumról tanúbizonyságot tevő, volt AS Roma-játékos Nicolás Burdisso felé.

Az már más kérdés, hogy az eset előtt egyértelműen büntető járt volna a hazaiaknak kezezésért, és ha már Piero Giacomelli játékvezető videón visszanézte a suta fejelést, akkor miért nem léptetett kicsit vissza a kezezéshez?

„Talán pár embernek nem tetszik, hogy a Serie A-ban a legjobb négy csapat közé tartozunk, nem lehet úgy futballozni, hogy rendre ilyenek történnek velünk. A második félidőben megnyerjük a mérkőzést!” – mérgelődött a szünetben Luis Alberto, aki később tényleg gólt lőtt, de előtte a torinóiak kétszer, majd utána egyszer betaláltak.

KORÁBBAN

Milan–Bologna 2–1 (Bonaventura 10., 76., ill. Verdi 23.)
Chievo–AS Roma 0–0
Napoli–Fiorentina 0–0
SPAL–Hellas Verona 2–2 (Paloschi 86., Antenucci 88. – 11-esből, ill. Cerci 55. – 11-esből, Cáceres 69.)
Udinese–Benevento 2–0 (Barák 5., Lasagna 41.)
Sassuolo–Crotone 2–1 (Goldaniga 49., Politano 61., ill. Acerbi 66. – öngól)
Juventus–Internazionale 0–0
Cagliari–Sampdoria 2–2 (Diego Farias 56., Pavoletti 60., ill. Quagliarella 11., 19.)