Serie A: a SPAL megtréfálta a Romát, ez Ranieri első veresége

2019.03.16. 19:54
Claudio Ranieri csapatát meglepte a SPAL (Fotó: AFP)
A SPAL nagy meglepetésre 2–1-re legyőzte a Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában.

Alapos meglepetésben volt része a papíron favorit Romának az összecsapáson, a SPAL ugyanis agresszíven kezdve egyből a saját térfeléhez szegezte a „farkasokat” – ennek a 22. percben meg is lett a jutalma, a hazaiak megszerezték a vezetést, Mohamed Faresz fejelt tíz méterről a római kapuba.

A nem várt pofon után átvette az irányítást a Roma, az első igazán nagy lehetőségre a vendégeknél a 35. percig kellett várni, ekkor Edin Dzeko cselezte be magát a tizenhatoson belülre, kilenc méterről, ballal azonban a kapusba bombázott. Néhány perccel később Stephan El Shaarawy került helyzetbe, viszont nem volt elég pontos, kísérlete elszállt a kapu mellett néhány méterrel.

A vendégek az 52. percben büntetőhöz jutottak, Diego Perotti pedig nagyon magabiztosan a bal alsóba gurított, ezzel kiegyenlített. Sokáig azonban nem örülhettek a „farkasok”, a 60. percben a másik oldalon is büntetőt ítélt a játékvezető (nem árt megjegyezni, hogy Gianluca Rocchi döntése mindkét tizenegyes előtt véleményes volt), Andrea Petagna nem is hibázott, amivel újra előnybe került a SPAL. 2–1

A 73. percben Dzeko hatalmas gólhelyzetben rontott, míg a másik oldalon a hazaiak a 80. percben a kapufát találták el. Hiába tett meg mindent a Roma, többször már nem tudta feltörni a SPAL védelmét, így az olasz kiscsapat meglepte a fővárosiakat, 2–1-re megnyerve a találkozót.

A néhány napja visszatérő Claudio Ranierinek ez volt az első veresége a Romával, a SPAL nem mellesleg oda-vissza legyőzte a „farkasokat” a bajnokság jelenlegi kiírásában.

OLASZ SERIE A

28. FORDULÓ
Torino–Bologna 2–3 (Pulgar 6. – öngól, Izzo 89., ill. Poli 29., Pulgar 34. – 11-esből, Orsolini 64.)
SPAL–Roma 2–1 (Faresz 22., Petagna 60. – 11-esből, ill. Perotti 53. – 11-esből)
Sassuolo–Sampdoria 3–5 (Boga 38., A. Duncan 63., Babacar 92., ill. Defrel 15., Quagliarella 36., Linetty 39., Praet 46., Gabbiadini 72.)