Serie A: a sereghajtó vezetett Rómában, de a „farkasoké” a 3 pont

T. I.T. I.
2019.12.15. 20:18
A háttérben Mhitarjan és Pellegrini ünnepli a 3. gólt, az előtérben Alessandro Florenzi adja elő a „rocksztárt” (Fotó: AFP)
A Roma fordított, és 3–1-re nyert hazai pályán a sereghajtó SPAL ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában, ezzel a fővárosi csapat a vasárnapot biztosan a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő, negyedik pozícióban zárja.

A Roma mindkét félidőben nyomasztó mezőnyfölényben futballozott, igaz, a SPAL-nak legalább az első 45 percben akadtak – főleg kontrák után – lehetőségei. Az első félidő letelte előtt mégsem igazán a vendégcsapat harcolt ki tizenegyest, mint inkább a hátul passzolgató „farkasok” Alekszandar Kolarov hibája után adták neki ajándékba. Andrea Petagna ezzel azonban nem törődött, a kapus ugyan eltalálta az irányt, a jobb alsó sarokba helyezett lövésével megszerezte a vezetést a kék-fehéreknek (0–1).

A fordulás után elfogyott a sereghajtó szerencséje: az 53. percben Lorenzo Pellegrini megpattanó lövése vágódott a SPAL kapujának jobb oldalába, majd Diego Perotti értékesített tizenegyese már azt jelentette, hogy előnyben a hazaiak (2–1)! A rutinos argentin a 28. gólját lőtte a Serie A-ban, a 17.-et büntetőből.

A hajrában – a csereként beálló – Henrih Mhitarjan állította be a 3–1-es végeredményt. Beszédes adat, hogy a SPAL a második játékrészben nulla, azaz nulla kaput eltaláló fejessel, lövéssel jelentkezett – bármilyen gólszerzési kísérlete is csak egyetlen egy volt.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Roma–SPAL 3–1
(Lo. Pellegrini 53., Perotti 66. – 11-esből, Mhitarjan 83., ill. Petagna 44. – 11-esből)
KORÁBBAN
Milan–Sassuolo 0–0
Bologna–Atalanta 2–1
(R. Palacio 12., A. Poli 53., ill. Malinovszkij 60.)
Juventus–Udinese 3–1 (C. Ronaldo 9., 37., Bonucci 45., ill. Pussetto 94.)
Verona–Torino 3–3 (Pazzini 69. – 11-esből, Verre 76., Stepinski 84., ill. Ansaldi 36., 61., Berenguer 55.)