Serie A: a Roma idegenbeli sikerrel kezdte a bajnokságot

K. Zs.K. Zs.
2022.08.14. 22:42
A rómaiak ünneplik győztes góljuk szerzőjét, Bryan Cristantét (Fotó: Getty Images)
Győzelemmel kezdte az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2022–2023-as idényét a Roma: José Mourinho csapata 1–0-ra nyert a Salernitana vendégeként az 1. forduló vasárnap esti programjában.

SALERNITANA–ROMA 0–1

A mérkőzés egyetlen gólját Bryan Cristante lőtte: a 33. percben Tammy Abraham lövését még blokkolták a hazai védők, az Európa-bajnok középpályás labdája azonban már utat talált a bal alsó sarokba.

Az új igazolások közül Paulo Dybala kapufáig, Georginio Wijnaldum lesgólig jutott „farkasként” vívott első bajnokiján.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPEZIA–EMPOLI 1–0

A két csapat előző hat bajnoki mérkőzéséből öt döntetlennel végződött, így aztán különösen értékes lehet a hazaiaknak a most bezsebelt három pont: az első félidő hajrájához közeledve az angolai M'Bala Nzola a leshatárról ugrott ki Simone Bastoni passzával, és a kapus lába között lőtt a hálóba.

Fiorentina–Cremonese 3–2
(Bonaventura 16., Jovics 34., Radu 90+5. – öngól, ill. Okereke 19., Bianchetti 68.)
Lazio–Bologna 2–1 (De Silvestri 68. – öngól, Immobile 79., ill. Arnautovic 38. – 11-esből)