Serie A: a Roma a 95., a Lazio a 99. percben bukott pontokat

2018.12.08. 22:45
Az AS Roma a 95. percben, kettős emberelőnyben maradt le a győzelemről a Cagliari otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. Este a Lazio drámai végjátékban szintén emberelőnybe került, a 96. percben vezetést szerzett Ciro Immobile tizenegyesével, de a Sampdoria a 99. percben Riccardo Saponara góljával pontot mentett.

A sérülések által sújtott rómaiak tartalékosan is magabiztosan kezdtek a 13. helyen álló Cagliari otthonában. A 13. minutumban Bryan Cristante szerezte meg a vezetést a fővárosiaknak (0–1). Bryan Cristante szerezte meg a vezetést a fővárosiaknak (0–1).

A folytatásban is az AS Roma alakított ki több helyzetet, a 41. percben pedig összejött a második vendégtalálat: Alekszandar Kolarov növelte kétgólosra az előnyt (0–2).

Fordulás után közel került a szépítés lehetőségéhez a Cagliari, ám hiába hívták segítségül a videobírót egy tizenegyesgyanús szituációnál, a játékvezető végül a sarokrúgást találta csupán indokoltnak...

A 85. percben viszont csak összejött a hazai találat, Artur Ionita tette igazán fordulatossá a végjátékot (1–2). A 91. minutumban Robin Olsen bravúrja kellett ahhoz, hogy ne szülessen meg az egyenlítés is. A ziccer után kisebb dulakodás alakult ki, Luca Ceppitelli pedig addig reklamált és lökdösődött, míg a játékvezető kiállította. A kavarodásban a veterán horvát védő, Darijo Srna is hasonló sorsra jutott...

Ezzel vége is lehetett volna a meccsnek, ám egy óriási védelmi hiba után Kosztasz Manolaszt lefutotta a csereként beálló Marco Sau, aki 13 méterről, az utolsó utáni pillanatban a bal alsó sarokba továbbította a Cagliari egy pontot érő találatát (2–2).

Este a Lazio a hajráig rosszul állt a Sampdoria ellen, Fabio Quagliarella góljával a 79. percig vezettek a genovaiak. Aztán Francesco Acerbi egyenlített, majd elszabadult a pokol.

Bartosz Bereszynski a 92. percben megkapta a második sárga lapját, ezzel emberelőnybe került a Lazio, amely a kiállítást követő szabadrúgás után tizenegyeshez is jutott, a labda ugyanis Joachim Andersen kezén pattant meg.

A videózás nyomán megítélt tizenegyest Ciro Immobile értékesítette a 96. percben. Ám a visszanézés miatt rátett plusz perceket nem tudta kivédekezni a római csapat, Riccardo Saponara egy felé szálló labdát pazar mozdulattal juttatott a kapuba, Thomas Strakoshának esélyt sem adott.

SERIE A
15. FORDULÓ
Cagliari–Roma 2–2 (Ionita 85., Sau 95., ill. Cristante 14., Kolarov 41.)
Lazio–Sampdoria 2–2 (Acerbi 79., Immobile 96. – 11-esből, ill. Quagliarella 21., Saponara 99.)