Serie A: a Napoli négyet vágott a Sampdoriának a rangadón

2015.04.26. 22:42
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának záró mérkőzésén a Napoli hazai pályán 4–2-re legyőzte a Sampdoriát.

A vasárnapi mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashat! A vasárnapi mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashat!

A negyedik Napoli a tőle három ponttal lemaradó Sampdoriát fogadta a záró meccsen, további pikantériája volt az összecsapásnak, hogy a hírek szerint a genovai csapatot irányító Szinisa Mihajlovics veszi át Rafa Benítez helyét a nápolyiak kispadján.

Jobb kezdést pedig aligha képzelt el, csapata ugyanis már a 12. percben megszerezte a vezetést, egy jobb oldali beadás után a menteni igyekvő Raúl Albiol a saját kapujába juttatta a labdát – öngól, 0–1.

Innentől kezdve azonban nem volt több oka örömködni Mihajlovicsnak. Félórányi játék után Gabbiadini került helyzetbe Higuaín passza után, 12 méteres, jobbról leadott lapos lövését pedig Viviano gyakorlatilag bevédte, óriási potya volt (1–1)!

Pillanatokkal később egy gyönyörű összjáték végén ezúttal Gabbiadini passzával Higuaín került ziccerbe, és 15 méterről kapu bal oldalába tekert (2–1).

A fordulást követően növelte előnyét a Napoli, Insigne szerzett labdát a félpályánál, a 16-os előteréhez érve pedig a bal alsóba csavart (3–1).

A hajrában megszerezte negyedik találatát is a házigazda, Higuaín értékesítette a büntetőt (4–1), aztán az utolsó előtti percben a távolról óriási nagy gólt vágó Muriel révén alakult ki a 4–2-es Napoli-siker.

SERIE A
32. FORDULÓ

Napoli–Sampdoria 4–2 (Gabbiadini 31., Higuaín 34., 81. – a másodikat 11-esből, Insigne 47., ill. Albiol 12. – öngól, 89. Muriel)