Serie A: a Napoli kikapott; nyert a Lazio és a Sampdoria

H. D.H. D.
2021.01.24. 22:57
Hiába vezetett, kikapott a Napoli (Fotó: AFP, archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Napoli 3–1-re kikapott a Hellas Verona vendégeként, míg a Genoa hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Cagliarit. A Sassuolo hiába szerzett vezetést a Lazio vendégeként, a római együttes fordított, és otthon tartotta a három pontot (2–1). A Sampdoria idegenben győzte le a Parmát (0–2).

A Napoli Hirving Lozano góljával már az első percben vezetést szerzett a Hellas Verona vendégeként, az első félidő folytatásban azonban Federico Dimarco találatával egyenlítettek a hazaiak. A második félidőben Antonín Barák és Mattia Zaccagni is betalált, így a Verona meglepetésre 3–1-re legyőzte a nápolyi együttest.

A Sassuolo Francesco Caputo góljával már a 6. percben vezetést szerzett a Lazio otthonában. A gól után a házigazda óriási fölényben játszott, Szergej Milinkovics-Szavics a 25. percben ki is egyenlített. A fővárosiak tovább rohamoztak, ennek pedig a második félidőben lett meg az eredménye: a 71. percben Ciro Immobile köszönt be, így a Lazio 2–1-re nyert, és sorozatban a negyedik mérkőzésén szerezte meg a három pontot.

Az egyaránt a kiesés elől menekülő Genoa és Cagliari találkozóján a genovai együttes Mattia Destro 10. percben szerzett góljával nagyon fontos három pontot gyűjtött be. A szardíniai csapat sorozatban a 12. bajnokiján maradt nyeretlen, ráadásul immár hatos vereségsorozatban van.

A Parma és a Sampdoria összecsapásán már az első félidőben kialakult a végeredmény: a 25. percben Josida Maja meglehetősen szerencsés góllal szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd kilenc minutummal később Keita Baldé egy eladott labda utáni gyors kontratámadást fejezett be eredményesen. Ezzel a Samp megerősítette tizedik pozícióját, míg a Parma továbbra is az utolsó előtti helyen tanyázik.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Genoa–Cagliari 1–0
(Destro 10.)
Hellas Verona–Napoli 3–1 (Dimarco 34., Barák 62., Zaccagni 79., ill. H. Lozano 1.)
Lazio–Sassuolo 2–1 (Milinkovics-Szavics 25., Immobile 71., ill. Caputo 6.)
Parma–Sampdoria 0–2 (Josida 25., Keita Baldé 34.)

KORÁBBAN
Juventus–Bologna 2–0 (Arthur 15., McKennie 71.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Benevento–Torino 2–2(Viola 31. – 11-esből, Lapadula 49., ill. S. Zaza 51., 90+3.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Atalanta 0–3(C. Romero 26., Ilicic 53. – 11-esből, D. Zapata 70.)
Udinese–Internazionale 0–0
Fiorentina–Crotone 2–1(Bonaventura 20., Vlahovics 32., ill. Simy 66.)

Roma–Spezia 4–3 (B. Mayoral 17., 52., Karsdorp 55., Lo. Pellegrini 90+2., ill. R. Piccoli 24., Farias 59., D. Verde 90.)

1. Milan 19 13 4 2 39–22 +17 43
2. Internazionale 19 12 5 2 45–23 +22 41
3. Roma 19 11 4 4 41–32 +9 37
4. Atalanta 19 10 6 3 44–23 +21 36
5. Juventus 18 10 6 2 37–18 +19 36
6. Napoli 18 11 1 6 41–19 +22 34
7. Lazio 19 10 4 5 32–26 +6 34
8. Verona 19 8 6 5 25–18 +7 30