Serie A: a Milannak sikerült, ami eddig egy csapatnak sem

2016.01.17. 22:43
Carlos Bacca megszerzi a vezetést a Milannak (Fotó: Reuters)
A Milan 2–0-ra nyert otthon a Fiorentina ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának záró mérkőzésén. A firenzei csapat a mostani szezonban először volt gólképtelen bajnoki mérkőzésen.

A Fiorentina 2010 óta nem kapott ki a Milantól idegenben (háromszor nyert, egyszer döntetlent játszott a piros-feketék vendégeként ezen idő alatt), most viszont már a 4. percben hátrányba került Carlos Bacca góljával.

A lilák a mostani idényben eddig minden bajnokijukon szereztek gólt, ám ezúttal hiába próbálták mattolni Gianluigi Donnarummát, a 16 éves kapus és a Milan védelme állta a sarat.

A hazai szurkolók a 88. percben nyugodhattak meg, amikor a csereként beállt Kevin-Prince Boateng egy hosszú indítással kilépett, és eldöntötte a meccset.

A Milan 31.2 százalékban birtokolta mindössze a labdát. Ennél kevesebb labdabirtoklással csak a Roma nyert a Serie A mostani idényében, 29.2 százalékkal, szintén a Fiorentina ellen.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Milan–Fiorentina 2–0 (Bacca 4., K. Boateng 88.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Chievo–Empoli 1–1
(Paloschi 7., ill. Tonelli 47.)
Roma–Verona 1–1 (Nainggolan 41., ill. Pazzini 61. – 11-esből)
Udinese–Juventus 0–4 (Dybala 15., 26. – a másodikat 11-esből, Khedira 18., Alex Sandro 42.)
Bologna–Lazio 2–2 (Giaccherini 2., Destro 18., ill. Candreva 71. – 11-esből, Lulic 77.)
Carpi–Sampdoria 2–1 (Lollo 27., Mbakogu 55. – 11-esből, ill. Correa 33.)
Genoa–Palermo 4–0 (Suso 3., Pavoletti 71., 88., T. Rincón 75.)

1. Napoli 20 13 5 2 41–16 +25 44
2. Juventus 20 13 3 4 37–15 +22 42
3. Internazionale 20 12 4 4 25–13 +12 40
4. Fiorentina 20 12 2 6 37–21 +16 38
5. Roma 20 9 8 3 37–23 +14 35
6. Milan 20 9 5 6 27–23 +4 32