Serie A: a Milannak egy félidő is elég volt a Fiorentina ellen

2017.02.19. 22:47
Juraj Kucka szerezte a Milan első gólját
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának zárómérkőzésén a AC Milan remek első félidei játékának eredményeként 2–1-re legyőzte közvetlen riválisát, a Fiorentinát.

A forduló egyik legjobban várt meccsén a játéknap előtt a tabella 7. helyén álló AC Milan a közvetlen riválisának számító Fiorentinát fogadta. A piros-feketék a Lazio elleni 1–1-es döntetlennel, a firenzeiek a Borussia Mönchengladbach elleni 1–0-s Európa-liga-sikerrel hangoltak a rangadóra.

Már az első percektől kezdve mindkét csapat letámadással nehezítette ellenfele életét, a kemény védekezés azonban korántsem eredményezett eseménytelen első félidőt. Bő negyed óra elteltével előnybe került a Milan: José Sosa tekert a kapu elé egy szabadrúgást, melyet Juraj Kucka roppant nehéz fejessel juttatott a kapuba (1–0).

Nem örülhettek sokáig a hazaiak, négy perccel később Federico Chiesa játszotta meg a kapu elé berobbanó Nikola Kalinicet, aki közelről egalizált – apró szépséghiba, hogy a gólpasszt adó olasz lesen volt, a gólt azonban megadták (1–1). Ezzel eldőlt, hogy a február 25-én születésnapos Gianluigi Donnarumma nem tudta lehozni kapott gól nélkül az utolsó kiskorúként lejátszott mérkőzését.

Alapvetően nagy lendülettel játszott a Milan, erre láthattunk kiváló példát a 31. percben: Sosa labdaszerzését követően nagy erővel iramodtak meg a hazaiak, a labdához jutó Gerard Deulofeu nem sokat habozott, és a tizenhatos vonaláról szépen tekerte el a vetődő kapus mellett a labdát (2–1). A Milannak ez volt az első mérkőzése a bajnokságban, melyen az első félidőben egynél több gólt szerzett.

A második félidőben a Milan alaposan magára húzta az ellenfelét, a támadótérfélen alig jártak a hazaiak, igaz, akkor veszélyesek voltak. A Fiorentina becsülettel próbált menni előre, a legközelebb Carlos Sánchez járt a gólszerzéshez, a kolumbiai játékos azonban csúnyán fölé lőtte a ziccerét.

A találkozót 2–1-re megnyerte a Milan, ezzel négypontos előnybe került a Fiorentinával szemben, és ugyanennyire megközelítette a nemzetközi kupaindulást érő ötödik helyen álló Atalantát.

Amennyiben igazak a hírek, miszerint március 3-áig lezárul a milánói gárda eladása, akkor ez a mérkőzés volt az utolsó hazai bajnokija, melyen még Silvio Berlusconi tulajdonában volt az együttes.