Serie A: a Milan az utolsó pillanatokban döntött Genovában

2018.03.11. 20:01
André Silva első Serie A-gólja három pontot ért a Milannak (Fotó: Twitter)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában a Milan André Silva 94. percben szerzett góljával legyőzte a Genoát.

A 13 meccses veretlenségi sorozat után az Arsenal elleni Európa-liga-mérkőzésen otthon 2–0-ra kikapó Milan a három sikert követően a Bologna vendégeként alulmaradó Genoához látogatott.

Az első játékrész hajrájában a vendégek nagy mezőnyfölénybe kerültek, és leginkább Calhanoglu próbálkozásaival veszélyeztettek – az egyik alkalommal a labda még a kapuba is bekerült, de a találatot lesállás előzte meg.

A fordulást követően a házigazda vette át az irányítást, s a beadások sokaságából sorra jöttek a nagy helyzetek – egy lesgólt itt is láthatunk, Rigoni találatát sem adta meg a játékvezető.

A találkozó végén ismét a vendégek domináltak, és a 94. percben a csereként beálló André Silva Suso beadása után a kapu bal oldalába bólintott – így egyrészt megszerezte első Serie A-gólját a nyáron 38 millió euróért vett portugál támadó, másrészt begyűjtötte a három pontot a Milan (0–1).