Serie A: a léc mentette meg a Romát a 93. percben – videó

2016.02.07. 22:40
Az AS Roma 2–1-re nyert hazai pályán a Sampdoria ellen az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának 24. fordulójában.

Az első félidő hajrájában Alessandro Florenzi egy megpattanó lövés után fejjel szerzett vezetést a Romának. A 24 éves középpályás 2013 szeptembere óta először volt eredményes fejjel, azóta 12 gólt szerzett, de egyiket sem a kobakjával.

Az előző két mérkőzésén betaláló Stephan El Shaarawy ezúttal nem szerzett gólt, gólpasszt adott viszont egy másik téli római szerzeménynek, Diego Perottinak, aki a második játékrész elején kapásból bombázott a kapuba a tizenhatos előteréből.

Eldőlni látszott a mérkőzés, a Sampdoria azonban nem sokkal később Miralem Pjanic öngóljával szépített, és közel állt az egyenlítéshez is, ám a 93. percben Mattia Cassani lövésénél a léc megmentette a fővárosi csapatot.

AS ROMA–SAMPDORIA 2–1

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Roma–Sampdoria 2–1
(Florenzi 45., Perotti 50., ill. Pjanic 57. – öngól)

KORÁBBAN
Verona–Internazionale 3–3
(Helander 12., Pisano 16., Ionita 57., ill. Murillo 8., Icardi 61., Perisic 78.)
Napoli–Carpi 1–0
(Higuaín 69. – 11-esből)

Torino–Chievo 1–2 (Benassi 19., ill. Bruno Peres 34. – öngól, Birsa 72. – 11-esből)
Frosinone–Juventus 0–2 (Cuadrado 73., Dybala 91.)
Sassuolo–Palermo 2–2 (Defrel 45., Missiroli 50., ill. F. Vázquez 30., Djurdjevics 53.)
Milan–Udinese 1–1 (Niang 48., ill. Armero 17.)

Atalanta–Empoli 0–0

1. Napoli 24 17 5 2 53–19 +34 56
2. Juventus 24 17 3 4 45–15 +30 54
3. Fiorentina 24 14 4 6 42–23 +19 46
4. Internazionale 24 13 6 5 30–20 +10 45
5. Roma 24 12 8 4 44–26 +18 44
6. Milan 24 11 7 6 35–26 +9 40