Serie A: a Juventus kíméletlenül kihasználta a Napoli botlását

2018.04.15. 19:52
Benedikt Höwedesnek a három gólpasszt adó Douglas Costa is gratulált (Fotó: AFP)
A Juventus nem tette meg azt a szívességet a Napolinak, hogy hibázzon: Massimiliano Allegri együttese 3–0-ra legyőzte a Sampdoriát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában, s ezzel hatpontos előnyre tett szert riválisával szemben.

A Real Madrid elleni fájdalmas Bajnokok Ligája-búcsú után nem búslakodhatott sokáig a Juventus, hiszen a torinói együttes még harcban áll az olasz bajnoki címért. A 350. Serie A-s meccsén dirigáló Massimiliano Allegri a szerdai csapatot igencsak felforgatta a Sampdoria ellen, Alex Sandro, Benatia, Douglas Costa és Higuaín is csak a kispadon kapott helyet, ellenben visszatért a kezdőbe a madridiak ellen eltiltott Dybala.

A rotálás ellenére az első félidőben nem tudott igazán felpörögni a hazai együttes, Cuadrado sípcsonttal eltalált lövése után a vendégek előtt adódott az első nagyobb lehetőség, Quagliarella fejesét védte a rövid saroknál Buffon.

Az első fél óra végéhez érve Viviano hibája borzolta a kedélyeket, szerencséjére Mario Mandzukic az ötös sarkánál rosszul találta el a labdát. Nem úgy, mint a játékrész utolsó percében… A horvát támadó az egy perccel korábban beállt Douglas Costa – nem derült ki egyértelműen, hogy Pjanic lecserélésének taktikai oka volt-e, avagy sérülés miatt hagyta el a pályát – pazar beadása után bombázott estében a kapuba közepébe (1–0).

Az első labdaérintéséből gólpasszt adó Douglas Costa a fordulás után is megvillant, ezúttal Benedikt Höwedesnek adott remek labdát, s a német védő bebólintotta első Serie A-s gólját – a második meccsén, a szezon nagy részét ugyanis sérülés miatt kihagyta (2–0).

A kegyelemdöfést Sami Khedira adta meg, mondani sem kell, Douglas Costa passza után: a brazil remek egyéni villanást követően játszotta középre a labdát csapattársának, aki higgadtan a jobb alsóba lőtt (3–0). 1993 óta először fordult elő, hogy két német futballista is betaláljon egyazon meccsen a Juventusban, akkor Jürgen Kohler és Andreas Möller volt eredményes.

A Juventus hatpontos előnnyel fordulhat a bajnokság hajrájára, és bár Allegri együttese játszik még az üldöző Napolival, hat fordulóval a vége előtt így is megnyugtatónak tűnik az előny torinói szempontból.