Serie A: a Juventus egy félidő alatt elintézte ellenfelét

2017.04.23. 22:35
Gyakori jelenet a Juventus Geona elleni meccsén (Fotó: AFP)
Nem okozott gondot a Juventusnak a Genoa: a torinóiak hazai pályán 4–0-ra győztek az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában.

A Barcelona elleni hétközi Bajnokok Ligája-negyeddöntő (az idegenbeli 0–0-nak köszönhetően a Juventus jutott az elődöntőbe, ahol a Monacóval találkozik) után a Genoa várt a torinóiakra. Juan Cuadrado nem volt egészséges, Miralem Pjanics eltiltását töltötte, míg Gianluigi Buffonnak pihenőt adott Massimiliano Allegri – a rutinos kapus természetesen ott volt a stadionban és a helyszínről szurkolt a társaknak.

A 17. percben a Juventus meg is szerezte a vezetést: Gonzalo Higuaín löbbölését az ötösnél nem tudta átvenni Claudio Marchisio, továbbpattant a labda Ezequiel Munozhoz, aki viszont nem tudott reagálni, a hálóba vágódott róla a labda – öngól. Hetvenhárom másodperccel később már 2–0 állt az eredményjelzőn: Sami Khedira kényszerítőzött a tizenhatoson belül Paulo Dybalával, az argentin 14 méterről hajszálpontosan lőtt a bal alsóba. Dybala legutóbbi 14 gólját egyaránt hazai pályán szerezte.

A félidő hajrájában jött a csattanó: Mario Mandzukic tolta meg a labdát a bal szélen és próbált középre kanyarítani, de levágódott a beadási kísérlet, a labda azonban elé pattant újra, amit állítgatás nélkül mesterien tekert a hosszúba a tizenhatos bal oldaláról. Ezzel feltette a Juventus első félidei teljesítményére a koronát, megnyugtató előnyben voltak a „zebrák” 45 perc játék után. (3–0)

A fordulás után sem állt le a Juventus, berámolt egy negyedik gólt is a 63. percben. A középhátvéd Leonardo Bonucci tört előre középen, egy pattogó labdát 20 méterről futtából bombázott a jobb felsőbe. A 29 éves olasz válogatott bekk ezzel az egyetlen védő a Serie A-ban, aki a legutóbbi négy szezonban egyaránt legalább két gólt tudott szerezni.

A Juventus a hátralévő fél órában kapufákig jutott, újabb gólt már nem szerzett, a három pontot magabiztosan tartotta otthon – ahogy a legutóbbi 33 bajnokiján, ugyanis ennyi Serie A-mérkőzés óta nem kapott ki új stadionjában..

A játéknap korábbi történéseiről – így a Milan botlásáról és a Palermo hatalmas zakójáról – ide kattintva olvashatnak.

SERIE A
33. FORDULÓ
Juventus–Genoa 4–0 (Munoz 17. – öngól, Dybala 18., Mandzukic 41., Bonucci 63.)
KORÁBBAN
AC Milan–Empoli 1–2 (Lapadula 72., ill. Mcsedlidze 40., Thiam 67.)
Chievo–Torino 1–3 (Pellissier 65., ill. Ljajics 52., Zappacosta 56., Falque 75.)
Lazio–Palermo 6–2 (Immobile 8., 10., Keita 21., 24., 26. – a másodikat 11-esből, Crecco 91., ill. Rispoli 46., 52.)
Sampdoria–Crotone 1–2 (Schick 21., ill. Falcinelli 67., Simy 80.)
Udinese–Cagliari 2–1 (Perica 70., Angella 73., ill. Borriello 86.)

Sassuolo–Napoli 2–2

1. Juventus 33 27 2 4 68–20 +48 83
2. Roma 32 23 3 6 70–27 +43 72
3. Napoli 33 21 8 4 77–35 +42 71
4. Lazio 33 19 7 7 60–38 +22 64
5. Atalanta 33 19 6 8 56–37 +19 63