Serie A: a Juve 1500-adszor győzött, 2–0-ról botlott a Roma

2016.01.06. 16:58
Dybala az első Juve-játékos Pirlo óta, aki szabadrúgásból talált be (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a címvédő Juventus hazai pályán 3–0-ra nyert a Hellas Verona ellen, míg a Fiorentina 3–1-re győzött a Palermo vendégeként. Az AS Roma 2–0-ra is vezetett a Chievo vendégeként, ám végül 3–3-as döntetlent játszott. Az AC Milan odahaza 1–0-ra kikapott a Bolognától, a Lazio pedig gól nélküli döntetlent ért el a Carpi ellen.

A fordulót megelőzően az éllovas Intertől csupán egy pontra lévő Fiorentina a Palermo otthonában Josip Ilicic góljával már a 13. percben vezetett, majd a szlovén játékos a szünet előtt nem sokkal ismét betalált. A Palermo a második játékrészben egy gólra feljött, ám Jakub Blaszczykowski megszerezte a vendégek harmadik gólját, így a lilák 3–1-re nyertek.

A Juventus otthonában csupán nyolc percet kellett a nézőknek várniuk a gólra: az argentin Paulo Dybala szabadrúgásból volt eredményes a Hellas Verona ellen. Érdekesség, Juve-játékos ezt megelőzően legutóbb áprilisban talált be szabadrúgásból bajnokin – akkor az azóta az MLS-ben játszó Andre Pirlo a Torinónak lőtt gólt. A címvédő – a Fiorentinához hasonlóan – 2–0-s előnnyel ment szünetre, miután Leonardo Bonucci gólt fejelt a 45. percben egy szabadrúgást követően. A végeredményt a 79. percben Álvaro Morata helyére beálló Simone Zaza állította három perccel később. A Juventusnak ez volt a rekordot jelentő 1500. győzelme az olasz élvonalban, sorozatban nyolcadszor nyert a bajnokságban.

A firenzeiekkel és a torinóiakkal egyetemben az élmezőnyhöz tartozó AS Roma is követte riválisai példáját. A 18 esztendős Sadiq Umar és Alessandro Florenzi találatával 2–0-ra vezetett, ám a Chievo a félidő előtt Alberto Paloschi góljával szépített, majd az 58. percben Dario Dainelli egyenlített. Nem sokkal később Iago Falque szép góljával újra vezetett a Roma, de a hajrában Simone Pepe szabadrúgásánál a gólvonal-technológia jelezte, a labda áthaladt a gólvonalon, így hiába Wojciech Szczesny bravúrja, a Chievo egyenlített, s egy pontot megmentett.

A Frosinone története során először szerzett egy gólnál többet idegenben a Serie A-ban, de első győzelmét így sem tudta megszerezni, a Sassuolóval ugyanis 2–2-es döntetlent játszott.

Az AC Milan négy veretlen bajnoki után 1–0-ra kikapott odahaza a Bolognától, míg a Lazio gól nélküli döntetlent játszott a Carpival.

Ezzel a góllal kapott ki a Milan

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ

Chievo–Roma 3–3 (Paloschi 44., Dainelli 58., S. Pepe 86., ill. Umar 7., Florenzi 37., Falque 71.)
Juventus–Verona 3–0 (Dybala 8., Bonucci 45., Zaza 82.)
Lazio–Carpi 0–0
Milan–Bologna 0–1 (Giaccherini 82.)
Palermo–Fiorentina 1–3 (Gilardino 77., ill. Ilicic 13., 42., Blaszczykowski 93.)
Sassuolo–Frosinone 2–2 (Defrel 22., Falcinelli 75., ill. Dionisi 16., Ajeti 45.)
Udinese–Atalanta 2–1 (Théréau 22., Perica 45., ill. D’Alessandro 75.)
Empoli–Internazionale 0–1 (Icardi 45+1.)
Napoli–Torino 2–1 (Insigne 16., Hamsík 41., ill. Quagliarella 33. – 11-esből)