Serie A: a 95. percben mentett pontot a Bologna a Parma ellen

D. Á.D. Á.
2019.11.24. 14:32
Óriási meccset játszott a Parma és a Bologna (Fotó: Twitter/Parma)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján, a Parma idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Bolognával.

A mérkőzés előtt esélyesebbnek tartott vendégegyüttes a 17. percben szerezte meg a vezetést. A svéd Dejan Kulusevski elé csorgott le a labda, ő pedig nem habozott, állítás nélkül káprázatosan tekert a kapu jobb oldalába (0–1). A Bologna még az első félidő hajrájában egyenlíteni tudott, az Inter korábbi kiválóságának, Rodrigo Palaciónak köszönhetően. Az argentin csatár egy szöglet után fejesből volt eredményes (1–1).

A fordulás után izgalmas második félidőnek nézhettünk elébe, s ebben a játékrészben is a Parma szerzett vezetést – egy gyors kontra után Kucka a felfutó védő, Simone Iacoponi elé tálalt, aki egy az egyben higgadtan lőtt a kapuba (1–2). Úgy nézett ki, hogy a Parma mindhárom pontot elviszi, ám a 95. percben egy szöglet után a svájci középpályás, Blerim Dzemaili bődületes kapáslövésével egyenlített a Bologna, majd rögtön véget is ért a mérkőzés (2–2).

Az egy-egy ponttal egyik csapat sem ment sokra, a Parma a 8., a Bologna a 15. helyen maradt a tabellán.