Serie A: a 92. percben jött a dráma az Atalanta–Milanon

2018.05.13. 20:01
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában az Atalanta otthon a 92. percben szerzett góllal pontot mentett a Milan ellen.

A szakadó esőben a Milan Suso és Bonaventura távoli lövésével próbálkozott – előbbit védte Berisha, utóbbi mellé szállt –, majd néhány ígéretes helyről elvégzett szabadrúgás maradt ki a vendégek részéről.

A játékrész végén egy Atalanta-tűzijáték során minden próbálkozás elhalt a milánói védőkön, így gól nélküli állás mellett vonulhattak száradni a felek.

A fordulást követően nagyon közel volt a házigazda a vezetéshez, előbb Cristante lövése a védőkről az oldalhálóba vágódott, majd a szöglet után Donnarumma csak kiütni tudta a labdát, ám Caldarának nem sikerült az üres kaput eltalálnia.

Calhanoglu blokkolt lövése után Cristante újabb próbálkozása kerülte el a kaput, majd egyórányi játék után megszületett az első gól: Kessié távolról kilőtte a jobb alsó sarkot – aztán látványosan elnézést kért az Atalantától érkező játékos (0–1).

A 64. percben Rafael Tolói állíttatta ki magát, miután megtapsolta a sárga lapot kiosztó játékvezetőt… Nem sokáig volt létszámfölényben a Milan, mivel a 75. percben a messziről becsúszó és lábat találó Montolivo is pirosat kapott, így mindkét csapat tíz fővel zárt.

A 92. percben pedig jött a dráma, Masiello fejesét Donnarumma estében már csak a saját kapujába tudta ütni, így megmaradt az esély az Atalanta előtt, hogy megszerezze a hatodik helyet (1–1).

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Fiorentina–Cagliari 0–1 (Pavoletti 37.)
Bologna–Chievo 1–2 (Verdi 12. – 11-esből, ill. Giaccherini 48., Inglese 60.)
Crotone–Lazio 2–2 (Simy 29., Ceccherini 61., ill. Lulic 17. – 11-esből, Milinkovics-Szavics 84.)
Torino–SPAL 2–1 (Belotti 68., De Silvestri 88., ill. Grassi 22.)
Hellas Verona–Udinese 0–1 (Barák 20.)
Atalanta–Milan 1–1 (Masiello 92., ill. Kessié 60.)
Roma–Juventus 0–0
Sampdoria–Napoli 0–2 (Milik 72., Albiol 80.)