Serie A: a 89. perc lett az Inter veszte Genovában

2015.05.23. 22:41
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó előtti fordulójában az Inter 3–2-es vereséget szenvedett a Genoa vendégeként. Sikerével a Genoa El-indulást érő helyen áll.

A vendégek kétszer jutottak vezetéshez – az első milánói gólt jegyző Mauro Icardi a másodiknál az előkészítésben jeleskedett –, a házigazdáknak előbb öt, majd tizenegy perc kellett az egyenlítéshez. A második félidőben a vendégek próbáltak kezdeményezni, ám a Genoa kontráiban volt több potenciál, a sok lendület azonban nem párosult kellő kreativitással, így nagy gólhelyzetet a vendéglátók sem tudtak kialakítani.

A második félidő közepétől a Genoa egyre bátrabb lett, az Inter megtartotta ugyan a labdát, de a felezőt ritkán lépte át vele. A hajrá felvezetéseként előbb kapufákat lőtt az Inter, majd Hernanes remek átlövését Mattia Perin tolta szögletre a bal alsó elől. Mindezt percekkel később bánhatták igazán a vendégek...

A három pont sorsa a 89. percben dőlt el, egy jobb oldali szöglettel felérő szabadrúgásnál Juraj Kucka emelkedett a legjobb ütemben (előtte és mögötte is csapattársa érkezett, az Inter-védelem teljes asszisztálásával), és tankönyvbe illő mozdulattal bólintott a milánóiak kapujába.

OLASZORSZÁG, SERIE A
37. FORDULÓ
Genoa–Internazionale 3–2 (Pavoletti 24., Lestienne 41., Kucka 89., ill. Icardi 19., Palacio 30.)
KORÁBBAN
Juventus–Napoli 3–1 (Pereyra 13., Sturaro 77., Pepe 93. – 11-esből, ill. D. López 50.)

1. Juventus 37 26 8 3 70–22 +48 86
2. Roma 36 18 13 5 51–28 +23 67
3. Lazio 36 20 6 10 66–34 +32 66
4. Napoli 37 18 9 10 68–50 +18 63
5. Genoa 37 16 11 10 61–44 +17 59
6. Fiorentina 36 16 10 10 55–44 +11 58
7. Sampdoria 36 13 15 8 45–39 +6 54
8. Internazionale 37 13 13 11 55–45 +10 52