Serie A: Lorenzo nyerte az Insigne-csatát, fordított a Napoli

B. D. K.B. D. K.
2020.10.25. 17:04
Lorenzo Insigne (középen) bombagólja kellett ahhoz, hogy kiegyenlítsen a Napoli (Fotó: Getty Images)
Hátrányból felállva nyert a Napoli a Benevento otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában. Egy óra elteltével Lorenzo Insigne egyenlített ki hatalmas bombagóllal, majd Andrea Petagna fordította meg a mérkőzést, így ha nem is könnyen, de győzött Gennaro Gattuso együttese.

A meccs első gólját a 30. percben Insigne szerezte, de a beneventói, azaz Roberto Insigne, aki a Napoliban játszó Lorenzo Insigne testvére.

A testvérharcban azonban nem akart adós maradni a vendégek támadója sem, újabb fél óra elteltével ő egalizált, nem is akármilyen góllal.

LORENZO INSIGNE BOMBAGÓLJA

A mérkőzést aztán hét perccel később Andrea Petagna találatával fordította meg Gennaro Gattuso csapata.

A másik 15 órás kezdetű mérkőzés 2–2-es döntetlennel zárult, amelyen a Parma a ráadásban mentett pontot.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Juventus–Verona 1–1
(Kulusevski 78., ill. Favilli 60.)
Fiorentina–Udinese 3–2 (Castrovilli 11., 52., Milenkovics 21., ill. Okaka 43., 86.)
Cagliari–Crotone 4–2 (Likogiannisz 25., G. Simeone 35., Sottil 45., Joao Pedro 85., ill. Messias 21., Molin 43.)
Benevento–Napoli 1–2
(R. Insigne 30., ill. L. Insigne 60., Petagna 67.)
Parma–Spezia 2–2 (Gagliolo 34., Kucka 90+1. – 11-esből, ill. Chabot 28., Agudelo 31.)

1. Milan 4 4 9–1 +8 12
2. Napoli 5 4 1 14–5 +9 11
3. Sassuolo 5 3 2 16–9 +7 11
4. Internazionale 5 3 1 1 13–8 +5 10
5. Juventus 5 2 3 10–4 +6 9
6. Atalanta 5 3 2 15–12 +3 9
7. Sampdoria 5 3 2 10–8 +2 9
8. Verona 5 2 2 1 5–2 +3 8