Palacio egy félidő alatt megnyerte a meccset az Internek

2013.03.03. 17:02
Palacio bombacsere volt, két góllal és egy assziszttal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Imago)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában az Internazionale 3–2-re győzött a Catania otthonában. A házigazdák a vendégek nagy védelmi hibáit könyörtelenül kihasználták az első félidőben, Gonzalo Bergessio és Giovanni Marchese is eredményes volt, a fordulás után a csereként beálló Rodrigo Palacio vezetésével fordított az Inter. Nyert az Udinese, a Fiorentina és a Bologna is.

A sérülések által megtizedelt Inter az argentin futballistákkal teletűzdelt Cataniával csapott össze Szicílián. A vendégek uralták a játékot az első félidőben, ám két védelmi megingást kihasználva a Catania került előnybe. A 7. percben Juan Jesus akarta kikísérni a labdát az alapvonalnál, hogy kirúgás legyen, ám rosszul fedezte azt, Bergessio elvette tőle, és Handanovic felett a hálóba tekerte (1–0).

A 19. percben ismét csődöt mondott az Inter védelme: Francesco Lodi középre ívelt szabadrúgásánál Giovanni Marchese fejelhetett szabadon, az olasz hátvéd élt is a lehetőséggel és a hosszú sarokba bólintott (2–0).

Rocchi és Kuzmanovics is próbálkozott a szépítéssel, Andújar azonban állta a sarat, így a szünetben a Catania kétgólos előnyben volt az Inter ellen. Andrea Stramaccioni, az Inter szakvezetője két cserével frissített, Rodrigo Palacio beállítása pedig kiváló húzásnak bizonyult.

Az argentin támadó – aki beállása után a tizedik argentin játékos volt a pályán az olasz bajnokin – beadását Ricky Álvarez fejelte a kapuba az 52. percben, ezzel szépített a milánói együttes (2–1).

Palacio bebizonyította, hogy kiváló csere volt: a 70. percben Álvaro Pereira bal oldali beadása után fejelt a Catania kapujába, így egyenlített az Inter. A hajrában is többet támadott a milánói gárda, aminek meg is lett az eredménye, Cambiasso labdaszerzése és beadása után Palacio (ki más?) belsőzött a Catania kapujába közvetlen közelről. Az argentin támadó tehát gólpasszal és két góllal segítette győzelemhez az Intert (2–3).

A Fiorentina korai góljára válaszolt a Chievo, így a szünetben 1–1 állt az eredményjelzőn, a második játékrészben azonban kiharcolta a három pontot a firenzei együttes, mely továbbra is szőhet dobogós álmokat. Az Udinese a szenvedő Pescarát győzte le – a mérkőzés után a vezetőség menesztette Christiano Bergodi edzőt, akinek utódját várhatóan hétfőn nevezik meg –, az Atalanta pedig a Sienát.

OLASZORSZÁG, SERIE A
27. FORDULÓ
Bologna–Cagliari 3–0 (Taider 5., Diamanti 18., Pasquato 92.)
Catania–Internazionale 2–3 (Bergessio 7., Marchese 19., ill. R. Álvarez 52., Palacio 70., 92.)
Fiorentina–Chievo 2–1 (Pasqual 4., Larrondo 78., ill. Cofie 38.)
Pescara–Udinese 0–1 (Di Natale 8.)
Sampdoria–Parma 1–0 (Icardi 58.)
Siena–Atalanta 0–2 (Bonaventura 3., 68.)

1. Juventus 27 18 5 4 54–18 +36 59
2. Napoli 27 15 8 4 47–22 +25 53
3. Milan 27 14 6 7 48–32 +16 48
4. Lazio 27 14 5 8 37–32 +5 47