Olasz Kupa: simán elverte a Roma harmadosztályú ellenfelét

2019.01.14. 23:11
Az Olasz Kupa nyolcaddöntőjének utolsó párosításán a Roma hazai pályán simán, 4–0-ra győzött hazai pályán a harmadosztályú Virtus Entella ellen.

A Roma az első játékrész első és utolsó percében is betalált. 20 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Cengiz Ünder középre adását Patrik Schick váltotta gólra sarokkal (1–0). A szünet előtti pillanatokban pedig egy pontrúgás után Iván Marcano volt jókor jó helyen, és megduplázta a hazaiak előnyét (2–0).Patrik Schick váltotta gólra sarokkal (1–0). A szünet előtti pillanatokban pedig egy pontrúgás után Iván Marcano volt jókor jó helyen, és megduplázta a hazaiak előnyét (2–0).

Schick hasonlóan kezdte a második félidőt, mint az elsőt, igaz, ezúttal két percet kellett várni góljára, a tizenhatoson kívülről laposan lőtte ki a jobb alsó sarkot (3–0). A 74. percben Javier Pastore is betalált, beállítva a 4–0-s végeredményt, így a Roma magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé a sorozatban.

A vendégek magyar légiósát, Adorján Krisztiánt a szünetben lecserélték.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Roma–Virtus Entella (III.) 4–0 (Schick 1., 47., Marcano 45+2., Pastore 74.)

KORÁBBAN
Lazio–Novara (III.) 4–1 (Luis Alberto 12., Immobile 20., 35., Milinkovics-Szavics 45+3., ill. Eusepi 49. – 11-esből)
Sampdoria–Milan 0–2 (Cutrone 102., 108.) – hosszabbítás után

Bologna–Juventus 0–2 (Bernardeschi 9., M. Kean 49.)
Torino–Fiorentina 0–2 (Chiesa 87., 93.)
Internazionale–Benevento (II.) 6–2 (Icardi 3. – 11-esből, Candreva 7., 95., Dalbert 45., L. Martínez 48., 66., ill. Insigne 58., Bandinelli 74.)
Napoli–Sassuolo 2–0 (Milik 15., F. Ruiz 74.)

Cagliari–Atalanta 0–2 (D. Zapata 88., Pasalic 93.)