Olasz Kupa: Nagyék győztek, a Bologna Milánóba utazik

2016.12.01. 22:55
A Bologna magabiztosan, 4–0-ra legyőzte a Hellas Veronát a labdarúgó Olasz Kupában a nyolcaddöntőbe jutásért. Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót. A Bologna a következő körben az Internazionaléval játszik.

A Verona kezdte intenzívebben a játékot, a kapufát is eltalálták, de nem tudták kihasználni kezdeti fölényüket a természetesen Nagy Ádámmal felálló Bologna ellen.

Egy veronai labdaeladást követően Nagy remekül indította Pulgart a bal oldalon, ám a beadásra jól mozdult ki a Verona kapusa, Fernando Coppola, így a támadás nem járt eredménnyel.

A 31. percben megszerezte a vezetést a Bologna: egy szöglet utáni kipattanót Federico Di Francesco védhetetlenül bombázott a bal alsó sarokba. 1–0

Nem kellett sokat várni a második hazai gólra sem: a 39. percben tetszetős támadás végén Anthony Mounier könnyedén értékesítette a ziccert. 2–0

A 85. percben Nagy Ádámtól indult egy támadás, amelynek végén Emil Krafth remekül kanyarította be a labdát a jobb oldalról, a teljesen üresen maradt Mounier szépen a hálóba fejelt. 3–0

De nem volt még vége: a 91. percben Krafth csapott le a vendégek kapusának rosszul megjátszott labdájára, és szépen a kapu jobb oldalába helyezett. 4–0

OLASZ KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT

Bologna–Verona 4–0 (Di Francesco 31., Mounier 39., 85., Krafth 91.)

Korábbi eredmények

Genoa–Perugia (II.) 4–3 (G. Simeone 3., Pandev 37., 100., Ninkovics 116., ill. Bianchi 52., Drole 63., Di Nolfo 121.) – hosszabbítás után
Palermo–Spezia (II.) 0–0 – tizenegyesekkel 4–5
Atalanta–Pescara 3–0 (Raimondi 7., Grassi 29., Pesic 93.)
Sampdoria–Cagliari 3–0 (R. Álvarez 13., Schick 71., 90.)
Empoli–Cesena (II.) 1–2 (Gilardino 79., ill. Panico 67., Alejandro Rodríguez 102.) – hosszabbítás után
Chievo–Novara (II.) 3–0 (Inglese 27., 30. – a másodikat 11-esből., Cesar 49.)
Torino–Pisa (II.) 4–0 (Ljajics 92., M. López 111., Boyé 113., Belotti 117.)– hosszabbítás után