Megosztozott a pontokon a Napoli és a Juventus

2013.03.01. 20:40
Az első gólt megelőző pillanat (Fotó: Reuters)
Vérbeli rangadót rendeztek pénteken az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, az olasz Serie A-ban: az éllovas Juventus első számú üldözőjéhez, a hatpontos hátrányban lévő Napolihoz látogatott, és 1–1-re végzett vele.

A címvédő és listavezető Juventus legfőbb üldözőjéhez, a Napolihoz érkezett, és az olasz labdarúgást, közéletet, politikát csak felületesen ismerők is sejthetik, micsoda nyilatkozat- és gesztusháború előzte meg az északiak és a déliek csatáját. A vendégek fanjai „Megérkeztünk Afrikába!” feliratokkal kedveskedtek a nápolyiaknak, akiknek ultrái a Juventus játékosait elszállásoló hotel előtt adtak a meccs előtti napon macskazenét.

Magát a mérkőzést a Napoli kezdte jobban, Marek Hamsík pár másodperccel a kezdés után betalálhatott volna, de az ötös előtt lecsúszott lábáról a labda. A nemrégiben hosszas kihagyás után visszatért torinói védő, Giorgio Chiellini viszont nem hibázott: Andrea Pirlo beadása után a 10. percben remekül fejelt a kapuba. 0–1.

A kapott gólt megzavarta a világoskékek sorait, ha Mirko Vucsinics egy kicsit pontosabb, hamar véget érhetett volna a mérkőzés érdemi része, de a montenegrói támadó két helyzetet is kihagyott. Az első fél órához érve lett csak ismét veszélyes a Napoli, de Chiellini többször is klasszis módon mentett Edinson Cavani elől, majd Hamsík ígéretes lövése lett a védősor blokkjának áldozata.

A másik oldalon Vucsinics büntethetett volna egy kihagyást, de hosszan szöktette magát az ajándéklabdával. Az ennél a helyzetnél hibázó Gökhan Inler a másik tizenhatos előtt bezzeg nem vacakolt az átvétellel: a 43. percben jobbal a bal felsőbe zúdította 25-ről Juan Zúniga beadását. 1–1.

Az első félidő nem akárhogyan ért véget: Cavani egyértelműen piros lapot érően lekönyökölte Chiellinit, de megúszta egy sárgával, a védőt pedig négy percen át kellett ápolni.

A fordulást követően szemlátomást óvatosabban futballoztak a csapatok, mintha mindkét fél megelégedett volna a döntetlennel. A biztos védekezés mellett a hazaiak távoli lövésekkel, a vendégek a széleken való felfutásokkal próbálkoztak. Egy bő negyedóra után azonban felpörgött a mérkőzés, Gianluigi Buffonnak többször bravúrral kellett hárítania, majd amikor rosszul mozdult ki egy szögletre, a jól helyen álló Bonucci megmentette a góltól.

A Napoli-támadásokat Blerim Dzemaili koronázhatta volna meg, de a 73. percben ziccert hibázott. A hajrára mindkét edző beküldött egy-egy friss támadót, Lorenzo Insignét, illetve Alessandro Matrit, akik közül utóbbi volt aktívabb, de hiába készített le többször is ígéretesen társainak.

Az első félidőben a Juventus, a másodikban az üldöző Napoli volt a jobb: a döntetlen igazságosnak mondható. A déliek nem lehetnek elégedettek, már csak azért sem, mert immáron hat mérkőzés óta nyeretlenek, és ebben oroszlánrésze van annak, hogy Cavani öt bajnoki óta gólképtelen.

OLASZORSZÁG, SERIE A
27. FORDULÓ

NAPOLI–JUVENTUS 1–1

Nápoly, Stadio San Paolo. V: Daniele Orsato
Napoli: De Sanctis – Campagnaro, P. Cannavaro, Britos (Dzemaili, a szünetben) – Maggio, Behrami, Inler (Armero, 85.), Zúniga – Hamsík – Cavani, Pandev (Insigne, 67.). Vezetőedző: Walter Mazzari
A kispadon: Colombo (k.), Rosati (k.), Grava, Rolando, Gamberini, Donadel, el-Kadduri, Mesto, Calaio
JUVENTUS: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichsteiner, Pirlo, Vidal, Marchisio (Padoin, 90.), Peluso – Vucsinics (Pogba 85.), Giovinco (Matri, 75.). Vezetőedző: Antonio Conte
A kispadon:
Storari (k.), Rubinho (k.), Isla, K. Asamoah, Marrone, Giaccherini, Quagliarella
Gólszerző: Inler (43.) ill. Chiellini (10.)

90. PERC VÉGE, DÖNTETLENT HOZOTT A CSÚCSRANGADÓ!

90. perc Két perc a ráadás. Marchisiót közben Simone Padoin váltja.

Támad a Nápoly, kontralehetőségre les a Juve.

87. perc Frederico Peluso fut neki a 16-os előtt Cavaninak, sárga és szabadrúgás. Amelyet a sértett a kapu mellé rúg.

85. perc Pablo Armero, illetve Didier Pogba áll be. Utóbbi Vucsinics, előbbi Inler helyére.

84. perc
Matri játszik középre balról, Vucsinics lába előtt éppen csak elmegy a labda az ötösnél.

82. perc
Matri indítja a jobbon Vidalt, ő Lichtsteinert, a beadás azonban a kapusé.

79. perc
Pirlo szögletét a rövid sarok előtt hét méterről Matri lövi kapásból kapura, pontosabban jócskán a kapu mellé.

78. perc Pirlo ad remek labdát Vucsinicsnek, aki a 16-os környékéről célt téveszt lövésével.

75. perc Alessandro Matri be, Giovinco le.

73. perc
MI MARADT KI ISMÉT! Buffon kapja ölhöz Cavani közeli fejesét, majd nem sokkal később kijön a kapusról középtávoli Hamsík lövése, Dzemaili azonban mintegy 10 méterről a jobb sarok mellé lő, hatalmas helyzetből.

68. perc
Maggio lő az ötös és a 16-os sarka közötti területről, jobbról, Buffon azonban véd a rövid saroknál.

67. perc Pandevet Lorenzo Insigne váltja.

66. perc
Vucsinics lő kapura 22-ről, De Sanctis véd azonban a bal alsó előtt.

66. perc Juan Zúniga lerántja Giovincót, sárga.

65. perc
Nagy tűzijáték a Juve-kapu előtt, Hamsík első lövését blokkolják, a másodikat Buffon éppen csak ki tudja kapni a jobb alsó elől. A szögletnek Buffon alászalad, Maggio visszafejeli a labdát, Hamsík közelről perdítene, de Bonucci felszabadít egy hatalmas lövéssel.

61. perc
Peluso is jelentkezik egy távoli lövéssel, amely a léc fölött zúg el.

58. perc
Hamsík lő ballal a bal alsó felé 24-ről, Buffon azonban vetődve szögletre üti a labdát, majd lekapja a levegőből a szögletet is.

56. perc Paolo Cannavaro felfutja Lichtsteinert, sárga ez is. Eltiltás a kis Cannának is.

55. perc A 16-os bal oldala elől Pirlo kapura tekeri a szabadrúgást, éppen csak a bal alsó mellé.

54. perc Pelusót rúgja fel a balon Valon Behrami, majd mindketten könyörögnek a játékvezetőnek, végül a tettes kap egy sárgát.

Egyik csapat sem akar kockáztatni, öregurasra váltott a futball. Persze ezen a szinten.

50. perc
Dzemaili ott rúgja meg Vidalt, ahol azt nagyon nem szereti a férfiember.

Legutóbb 2010-ben veszített 1-0-ról idegenben a Juve. Akkor is Chiellini volt a gólszerző.

46. PERC FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

46. perc Britost Blerim Dzemaili váltja.

45. PERC ÖTPERCES RÁADÁS UTÁN VÉGET ÉR AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

Hosszas ápolás.

45. perc Edinson Cavani borzalmasan lekönyökli Chiellinit, de csak sárga... Érthetetlen döntés! Előtte a védő adott egy pici nyakast az uruguayinak, de a válaszcsapás kissé eltúlzottra sikeredett.

45. perc Arturo Vidal kap egy sárgát, nem játszik a jövő héten.

Zúniga adta a gólpasszt. Inler ötödik 16-oson kívüli gólja ez ebben az idényben, ezzel listavezető ebben a kategóriában.

43. perc EGYENLÍT A NÁPOLY, GÖKHAN INLER A GÓLSZERZŐ! A svájci-török légiós gondol egyet, és egy balról érkező lapos labdát jobbal 25 méterről a bal felsőbe bombáz. A felugró Leonardo Bonucci még beleér a labdába, de egyértelműen nem öngól. 1–1.

42. perc
Vucsinics ad be balról, Licht. hat méterről kapásból lő, nem sokkal a bal sarok mellé.

Most a Juve támad többet, de Juan Zúniga vezérletével minden próbálkozást hárítanak a védők.

35. perc
Hamsík lő egy szöglet után 13-ról, a védőkön megpattan a labda, ám lelassul, így a jobbra elinduló, de középre a játékszerért visszaérő Buffon zsákmánya lesz.

34. perc
Ismét Chiellini remekel, ment a 16-os környékén becsúszva Cavani előtt, Hamsík amúgy jó passzánál.

32. perc
Inler elnéz egy becsúszást, Vucsinics büntethetne, de a 16-osnál hosszan veszi át a labdát, oda a ziccer.

A Juve 10. bajnoki gólját lőtte az első negyedórában.

Britos állkapcsa sajog, de folytatja.

29. perc
Vidal fut össze Inlerrel és Britossal, a portugál lennmarad a földön. Körötte pánik, ápolás. Közben kiderült, a két nápolyi egymással szaladt össze, Vidal könyökkel lökte Inlert az elájult Britosra.

28. perc
Maggio most jól ad be jobbról, de Hamsík a 16-oson belül nem találja el jól a labdát, mondhatni, ismét.

25. perc
Christian Maggio menne el a jobbon, de Chiellini úgy lekeresztezi, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne.

23. perc
Fölényben a Napoli, Inler 21-ről lő, gyengén, a bal alsó mellé. Buffon kikíséri a labdát, ajkán gúnyos mosollyal.

18. perc
ELKÉPESZTŐ!!! Buffon kirúgása után a 16-os előtt Giovinco balra játszik Vucsinicshez, aki mintegy hat méterről képtelen ellőni a labdát a jó reflexű De Sanctis mellett, aki leért a jobb alsóhoz. Szöglet és általános csodálkozás, Walter Mazzari ellenben majd felrobban a kispad előtt.

15. perc
Vucsinics fejeli a bal alsó mellé hét méterről Arturo Vidal szép jobb oldali beívelését.

A három Juve-bekk néha ötnek látszik.

14. perc Hamsík remek passzából indul meg a kapu felé Cavani, kicselezi Chiellinit, de a többi védő elnyomja. Így is hátrajátssza a labdát az ötöstől Pandevnek, aki nem lő azonnal, így elnyomja a túlerő.

13. perc
Lichtsteiner tűnik el az ötös előtt Gökhan Inler alatt, de nincs büntető, bárhogyan is könyörög a sértett svájci.

10. perc VEZET A JUVENTUS! Úgy tűnik, már elszórakozzák a szögletet a vendégek, de Pirlo csak középre kanyarint balról, ahol az ötösnél Giorgio Chiellini lerázza magáról Miguel Britost, és a kapu bal oldalába fejel! 0–1.

9. perc
Cannavaro fejeli ki az ötösről Andrea Pirlo felívelt szabadrúgását. Korner.

7. perc Sebastian Giovinco lő a bal oldali ötös elől, kissé kiszorított helyzetből ballal, ám De Sanctis kiöklözi a labdát. Rossz helyre, mert Mirko Vucsinics fejére, de a támadó előzékeny módon visszaadja a labdát.

7. perc
Morgan de Sanctis kapja le előtt Stephan Lischtensteiner, majd Frederico Peluso beadását.

A Napoli legutóbbi öt Juve elleni hazai mérkőzésén 2.8 gólt lőtt átlagban.

4. perc
Hamsík lő ballal 17-ről nem is sokkal a léc fölé.

1. perc
Helyzettel: Goran Pandev ad be balról, az ötös rövid sarkától Marek Hamsík jobbal az égbe lövi a labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A gyepet felújították a rangadóra.

Nápolyban remek idő, telt ház. a hazaiak világoskékben, a vendégek feketében.

Paolo Cannavaro 300. bajnokija ez.

A kispadokon: Colombo (k.), Rosati (k.), Grava, Rolando, Gamberini, Donadel, el-Kadduri, Mesto, Dzemaili, Insigne, Armero, Calaio, ill. Storari (k.), Rubinho (k.), Isla, Pogba, Padoin, K. Asamoah, Marrone, Giaccherini, Quagliarella és Matri.

Kezdők: De Sanctis – Campagnaro, Cannavaro, Britos – Maggio, Behrami, Inler, Zúniga – Hamsík – Cavani, Pandev itt, Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichsteiner, Pirlo, Vidal, Marchisio, Peluso – Vucsinics, Giovinco ott.

Egy kis örökmérleg:
135 bajnoki, 28 nápolyi, 61 torinói győzelem. 201 Juve-gólra 146 válasz érkezett.

A nagy Cavani előd. Vajh ki lehet?!

Cavani a Juve ellen szerezte első mesterhármasát a Serie A-ban, de a legutóbbi 7 „zebrák” elleni mérkőzésén csak 1-en talált be.

Ősszel a Juve nyert, cserejátékosai góljaival.