A Juve kapuján retesz volt Bergamóban is – sima győzelem

2014.09.27. 20:43
Az argentin légiós tartja gólerős formáját (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a listavezető Juventus az Atalanta otthonában lépett pályára, és nagyon simán, 3–0-ra győzött, ezzel vezeti az olasz bajnokságot, és még gólt sem kapott.

Félelmetes formában játszik mostanában a Juventus, és nem elég, hogy csak győz, még gólt sem kapott. Ez nem volt éppen jó előjel a forduló előtt 4 ponttal a középmezőnyben szerénykedő bergamói Atalanta híveinek.

A meccs azonban úgy indult, hogy nagyon bátran bekezdtek a hazaiak, nyomás alatt tartották a Juventus kapuját. Ez azért kapura tartó lövésekben nem mutatkozott meg, de látszólag veszélyes akciókban igen. Aztán a 20. perc környékén a Juventus fokozatosan átvette a kezdeményezést, az Atalanta pedig egyre inkább a saját térfelére szorult. Tévez fickándozott a hazai játékosok gyűrűjében, és legalább kétszer nem sokon múlt, hogy gólt nem szerzett.

A 35. percben aztán nagyon nagy volt már a nyomás az Atalantán, és össze is omlott alatta… Lichtsteiner robogott az Atalanta kapuja felé, majd az ötös jobb oldali sarkáról az elé kirontó kapus felett el akarta lőni a labdát, de nem sikerült neki, viszont a lepattanó éppen jó lett a kapu elé berobbanó Téveznek, aki 4 méterről az üres kapuba vágta a labdát, ezzel megszerezte Juventus vezető gólját. 0–1

A Tévez-találat után mit sem változott a játék képe, de az első félidőben már nem született újabb gól. A második félidő kérdése az volt, hogy a Juve megelégszik-e a vezetéssel, és visszahúzódik kapuja elé, vagy megpróbálja növelni az előnyét.

Úgy tűnt, inkább növelni akarja az előnyét a vendégcsapat, mert a hazaiaknak továbbra sem osztottak lapot a meccsen – azt a néhány sárgát kivéve… Az egyre erősebb Juventus-nyomás közben az az érzése támadt az embernek, hogy újabb gól várható, aztán teljesen váratlanul tizenegyeshez jutott az Atalanta Chiellini szabálytalansága után.

Csakhogy az 59. percben nem született meg a fordulat, mert a tizenegyest Denis végezte el, és már eleve rendkívül határozatlanul futott neki a labdának, és szinte belerúgta azt a már elfekvő Buffon kezébe…

És hogy teljes legyen a hazai drukkerek bosszúsága, az ellentámadásból növelte az előnyét a Juventus. Tévez kapta a labdát az Atalanta tizenhatosa előtt, majd 17 méterről lőtt is, a nem túl erős lövés azonban a lábak között, Sportiello hathatós közreműködésével surrant a jobb alsó sarokba. 0–2

Az Atalanta nem adta fel, de a Juventus ettől kezdve a kedvenc játékát játszotta, visszahúzódott a kapuja elé, és gyors ellenakciókkal rémisztgette a bergamóiakat. A meccs végére újra a Juventus lett aktívabb, és a 83. percben újabb gólt szerzett a bajnokcsapat. Tévez adott remek átadást Pereyrának, aki az ötössel egy magasságban középre adott, ahol érkezett Morata, és 5 méterről védhetetlenül fejelt a kapu jobb oldalába. 0–3

Ezzel számszerűleg is biztossá vált, hogy a Juventus sokkal jobb volt ma az Atalantánál, és megérdemelten vitte haza a három pontot, ráadásul a tabella élére ugrott. A félelmetes forma tehát megmaradt, sőt a Serie A-ban immár 801 perce nem zördült meg a Juve hálója.