A vendégek fordulójában a Lazio nyert az Inter ellen

2013.05.08. 23:02
Ricky Álvarez büntetője nem a legjobban sikerült (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36., hétközi fordulójában az AC Milan könnyed 4–0-s győzelmet aratott az utolsó helyezett Pescara otthonában. A Lazio az Inter, a Napoli a Bologna ellen nyert idegenben.
PESCARA–MILAN

A milánóiak az első perctől kezdve komolyan vették a találkozót, annak ellenére is, hogy több kulcsemberét is pihentette a vezetőedző, Massimiliano Allegri: a bajnokságban 2828 perccel a legtöbb időt a pályán töltő 16 gólos támadó, El Shaarawy és a francia védő, Philippe Mexes is csak a kispadon kezdett.

Már a második percben gólt szerezhetett volna Mario Balotelli, a támadó a kapufát találta el, de nemsokra rá már a háló is rezdült, a 9. percben tizenegyesből volt eredményes a Manchester City-t is megjárt labdarúgó, 01.

A 33. percben Robinho szöglete után Muntari kapásból lőtt gólt, mellyelkét góllal vezetett már az AC Milan, 02. A Pescara a 40. perc környékén jutott el először az ellenfél kapujáig, de a szöglet végül semmilyen veszélyt nem jelentett Christian Abbiati kapujára.

A második félidőben ott folytatta a Milan, ahol abba hagyta: egy védő hibájából Robinho lépett ki az 51. percben, majd középre adott, és az érkező Flamini a kapuba passzolta a labdát, 03. Nyolc percre rá Balotelli megszerezte önmaga második, csapata negyedik gólját is, 04. Bár a folytatásban még beállt El Shaarawy és Giampaolo Pazzini is, további gólok már nem születtek, így a Milan könnyedén hozta a kötelező győzelmet.

INTER–LAZIO

A Lazio roppant szerencsés góllal szerzett vezetést a 22. percben, egy jobb oldali beadást követően Sergio Floccariról pattant be a labda az Inter kapujába. A 33. percben Ricardo Álvarez fejesével ugyan egyenlített az Inter, de több babér már nem termett ezen a mérkőzésen számukra. Az első félidő hosszabbításában Anderson Hernanes büntetőből ismét vezetéshez juttatta a vendégeket.

A második félidőben sem panaszkodhattak a nézők, helyzetek mindkét oldalon adódtak. A legnagyobb mégis a hazaiak előtt adódott, de tizenegyesből sem sikerült ismét egyenlíteniük. Ezután ahogy ez lenni szokott, a Lazio ismét büntetett, Eddy Onazi nagy gólt szerzett, mellyel bebiztosította csapata győzelmét, 1–3.

BOLOGNA–NAPOLI

A tabella második helyén álló Napoli az első félidőben még nem bírt a masszívan védekező Bologna ellen, ám a szünet után beindult a gépezet. Az 53. percben Marek Hamsík szerzett vezetést a nápolyiaknak, majd tíz percre rá Edinson Cavani is betalált büntetőből. A végeredményt Blerim Dzemaili állította be a 67. percben szerzett góljával, így a Napoli is idegenben szerzett fontos három pontot, és már biztos ezüstérmes.

Atalanta–Juventus 0–1 (Matri 18.)
Internazionale–Lazio 1–3 (Álvarez 33., ill. Handanovic 21. – öngól, Hernanes 45. –11-esből, Onazi 76.)
Bologna–Napoli 0–3 (Hamsík 53., Cavani 63. –11-esből, Dzemaili 67.)
Cagliari–Parma 0–1 (Rosi 80.)
Palermo–Udinese 2–3 (Miccoli 34., Hernández 81. ill. Muriel 10., Angelia 64., Benatia 83.)