A Bologna elrontotta az Inter és Zanetti ünneplését

2013.03.10. 22:45
Bolognai öröm: győzelem az Inter otthonában (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában az Inter meglepetésre 1–0-ra kikapott hazai pályán a Bolognától. A mérkőzést eldöntő gólt Alberto Gilardino szerezte. A másik vasárnap esti találkozón a Fiorentina 2–0-s győzelmet aratott a Lazio otthonában.

INTER–BOLOGNA

Különleges meccs volt ez az Inter számára, hiszen a klub tegnap ünnepelte alapításának 105. évfordulóját, míg Javier Zanetti 600. olasz bajnokiján lépett pályára. A milánóiak a csütörtöki, Tottenham elleni Európa-liga-zakó után (3–0) a Serie A-ban szerettek volna újra a győztes útra lépni.

Ehhez képest a Bologna vett repülőrajtot, előbb Fredrik Sörensen bombázott fölé egy szabadrúgást, majd Manolo Gabbiadini az oldalhálóba bombázott. Alberto Gilardino is helyzetbe került, kísérlete azonban elkerülte az Inter kapuját. Tovább nyomott a vendégcsapat, Garics György veszélyes beadását Gabbiadini fejelte kapura, Zanettiről azonban mellé pattant a labda. A szünet előtt volt egy lehetősége az Internek is, Ezequiel Schelotto kanyarított veszélyesen középre, Archimede Morleo azonban tisztázott.

A gól nélküli első félidőt követően az 57. percben előnybe került a Bologna: Diego Pérez előreívelt labdáját Alberto Gilardino lőtte a hosszúba a jobb oldalról, jó hét méterről. (0–1)

A remekül védekező Bologna a hátralévő időben meg tudta tartani előnyét, így nagy bravúrt végrehajtva győzni tudott az Inter vendégeként (legutóbbi vizitje során, 2012 februárjában is nyert a Bologna a fekete-kékek otthonában, akkor 3–0-ra). A milánóiak harmadik vereségüket szenvedték el ebben az idényben hazai pályán a Serie A-ban. A Bologna kezd belelendülni, a Fiorentina és a Cagliari legyőzése után sorozatban harmadik sikerét könyvelhette el.

LAZIO–FIORENTINA

Az Európa-ligát érő helyekért küzdő csapatok meccsét heves esőzés veszélyeztette, ám a pályát végül játékra alkalmasnak minősítette a bíró, így egymásnak eshetett a két együttes. Az első nagy lehetőség rögtön a Fiorentina előtt adódott, Manuel Pasqual beadását Sztevan Jovetics lőhette volna kapura közvetlen közelről, ám célt tévesztett.

A 20. percben már nem hibázott a montenegrói támadó: Borja Valero passzát váltotta gólra Jovetics, ezzel előnybe került a firenzei alakulat. Az első félidő hátralévő részében Emiliano Viviano tartotta a lelket a vendégekben, az olasz kapus óriási védéseket mutatott be, André Dias pedig hatalmas ziccert hibázott.

A fordulás után Adem Ljajics volt eredményes, nem is akármilyen góllal, szabadrúgásból vette be a fővárosiak kapuját. Az 54. percben szépítethetett volna a Lazio, Hernánes szabadrúgását azonban nagy bravúrral tolta ki Viviano. Futószalagon jöttek a hazai helyzeteke, az 58. minutumban Floccari egy kipattanó után Viviano kezébe lőtt. (0–2)

A Lazio hatalmasat hajrázott, ám nem tudta feltörni a mélyen beálló firenzei csapat védelmét, így a Fiorentina 2–0-s győzelmet aratott a fővárosban, ezzel feljött a negyedik helyre a tabellán.

A vasárnap délutáni meccsekről bővebben ide kattintva olvashatnak.