Nemzetisport.hu nyomtatott 2008.02.03 17:00 Frissítve: 2012.02.18 02:44

Immáron nyolc pont az Inter előnye a tabellán a Romával szemben

A Serie A 21. fordulójában a Siena meglepetésre lemosta a pályáról a tabella második helyén álló Romát, és így a fővárosiak hátránya már nyolc pont az Internazionale mögött. A „nerazzurrik” Ibrahimovic büntetőjével tartották otthon a három pontot az Empoli ellen, pedig a vendégek Vieira kiállítása miatt ötven percig emberelőnyben voltak, és tizenegyeshez is jutottak nem sokkal a lefújás előtt, de ez sem volt elég nekik a pontszerzéshez. A Juventus Torinóban botlott a Cagliari ellen.

Ibrahimovic (jobbra) újra három pontot érő gólt szerzett az Internek
Reuters
A forduló előtt az Inter előnye öt pont volt a Roma előtt, és a 21. forduló párosításai azt ígérték, hogy nem is fog változni ez a különbség a játéknap után.

A római „farkasok” a kieső helyen tanyázó Siena otthonába látogattak, míg az Inter a San Siróban fogadta az utolsó előtti Empolit.

A sienai mérkőzés azonban nem a várakozásoknak megfelelően indult: a hazaiak támadólag léptek fel, és a 11. percben meg is szerezték a vezetést.

Simone Vergassola kapásból tüzelt a 16-os vonaláról, és Doni nem érte el a bal alsó sarokba tartó lövést.

A találat után lendületben maradtak a fekete-fehérek, és kétszer is a kapufát döngették meg.

Két perccel az első játékrész lefújása előtt mégis sikerült megduplázniuk az előnyüket a hazaiaknak: a labda Doniról előbb Mexesre pattant, majd végül Tonettóról került a kapuba.

A szünet után sem kapcsolt magasabb sebességi fokozatba a fővárosi együttes, bár elszórtan volt lehetőségük legalább a szépítés megszerzésére.

A kegyelemdöfést Frick vitte be a 83. percben, pontos lövését Doni nem érhette el.

Az Inter is megszenvedett kisnevű ellenfelével, és jó ideig nem is találták a rést az Empoli falán.

Különösen jó napot fogott ki a vendégek kapusa, Bassi, és a hazaiak csak büntetőből tudták bevenni a kapuját az első játékrészben.

Ibrahimovic lövésébe ért bele kézzel Vannucchi, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A sértett magabiztosan gurított a bal sarokba.

A 40. percben megfogyatkoztak a milánóiak: Vieira kapott sárga lapot, majd addig reklamált, amíg Tagliavento le nem küldte a pályáról a francia középpályást.

Fordulás után a kiállítás ellenére sem változott a játék képe, bár Pozzi fejesét csak bravúrral tolta ki a léc alól Júlio César.

Hét perccel a végső sípszó előtt büntetőt rúghatott az Empoli: Materazzi rúgta fel Saudatit, a sértett tizenegyesét azonban a brazil portás nagy vetődéssel kiütötte.

Az Inter győzelme és a Roma veresége azt jelenti, hogy a forduló előtti öt pontos különbség nyolcra nőtt a 21. forduló után.

A Juventus az 55. percben hátrányba került hazai pályán a Cagliari ellen, ám az egyenlítő gól már egy perc múlva érkezett Pavel Nedved révén, és az egy ponttal is még dobogósok a torinóiak.

SERIE A

21. FORDULÓ
Szombat:
Palermo-Livorno 1-0 (Miccoli 77.)
Napoli-Udinese 3-1 (Zapata 3. – öngól, Lavezzi 74., 75., ill. Pepe 8.)
Vasárnap:
Genoa-Catania 2-1 (Danilo 13., Borriello 71. – tizenegyesből, ill. Bovo 59. - öngól )
Inter-Empoli 1-0 (Ibrahimovic 34.)
Juventus-Cagliari 1-1 (Nedved 56., ill. Bianco 55.)
Lazio-Sampdoria 2-1 (Mauri 37., Rocchi 77., ill. Cassano 45+1.)
Parma-Atalanta 2-3 (Lucarelli 39., Gasbarroni 90. – tizenegyesből, ill., Pellegrino 17., Bellini 55., Floccari 69.)
Reggina-Torino 1-3 (Amoruso 59., ill., Rosina 24., 67. – mindkettőt tizenegyesből, Stellone 35.)
Siena-Roma 3-0 (Vergassola 11., Tonetto 43. – öngól, Frick 83.)

Olasz labdarúgás BODNÁR ZALÁN

ALAPVONAL. Azok közé tartozom, akik a futball legizgalmasabb szereplőinek gyerekkorom óta az edzőket tartják, szinte bálványozom őket, és minden bizonnyal magam is nagyítom gyakran a szerepüket azáltal, hogy a szememben sorsalakító hadvezérek, napóleoni stratégák, igazi szellemi vezérek, a szakma legnagyobb, legmegbecsültebb képviselői.

2018.08.31 19:21:22

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Remekül kezdtek a milánóiak, de az egyenlítés után lefagyott a Gattuso-gépezet, ám a végén Cutrone...

2018.08.28 16:34:07

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. Szuper kezdő, fillérekből? Ilyen a mesében sincs már, de viszonylag olcsón lehet építeni egy ütős 11-et.

2018.08.25 10:27:04

A gyenge kezdés után a torinóiak Pjanic és Mandzukic találatával bedarálták ellenfelüket.