Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.11.24 22:46 Frissítve: 2011.02.28 00:06

Suazo és Cruz találatai behozhatatlan előnyt jelentettek az Internek

Egygólos győzelmet aratott az Internazionale csapata az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában (Serie A) az Atalanta ellen. A Giuseppe Meazzában rendezett összecsapáson David Suazo és Julio Cruz góljaival fél óra elteltével már 2-0-ra vezetett a hazai csapat. Sergio Floccari szépségdíjas találatával ugyan szépített a bergamói csapat, a vége azonban így is 2-1-es Inter diadal lett.

Thomas Manfredini (fehérben) "bántotta" David Suazót
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A Roma délutáni, Genoa fölött aratott nyögvenyelős győzelme feladta a leckét az Internek. A fővárosi csapat ugyanis pontszámban beérte a bajnoki cím védőjét, így hazai pályán legalább egy pontra szüksége volt Roberto Mancini alakulatának, ha "tisztán" akart pihenni a tabella élén a játéknapot követően.

A Julio César - Douglas Maicon, Ivan Cordoba, Walter Samuel, Cristian Chivu - Javier Zanetti, Olivier Dacourt, Esteban Cambiasso, Santiago Solari - David Suazo, Julio Cruz kezdőcsapattal kiálló Inter természetesen az első perctől kezdve jelezte, nem az egy pontban, hanem a háromban gondolkozik.

A kezdeti mezőnyfölény alig tíz perccel a mérkőzés kezdősípszava után máris góllá érett. Ekkor Cruz forintos labdával hozta helyzetbe a védők között kilépő David Suazót. A hondurasi csatár pedig okosan, a rövid sarkot rosszul záró Ferdinando Coppola mellett a hálóba gurított. (1-0)

Húsz perccel később pedig már kettő volt a fekete-kékek előnye. A gólban résztvevő játékosok nem, a felállás viszont változott. Suazo jobb oldali beadása kissé lecsúszott a támadó lábáról, így a vendégkapus fölött átszálló labda a kapufáról visszapattant a kapu előterébe. Az éppen jó helyen álló Cruz pedig köszönte szépen a lehetőséget, és közelről a majdnem üres kapuba helyezte Suazo mandineres "passzát". (2-0)

Úgy tűnt gólfesztivált rendez az Inter ezen az estén, ám a bajnok második gólja után érthetetlenül visszaállt - ezt pedig kihasználta az Atalanta.

A 39. percben Sergio Floccari parádés góljával szomorította a hazai szurkolókat, s egyben csökkentette minimálisra csapat hátrányát. Az ezen a mérkőzésen szenzációsan játszó bergamói csatár háttal a kapunak vett át egy labdát, majd 18 méterről, fordulásból valami irdatlan nagy gólt ragasztott Julio César kapujába. (2-1)

A második félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozta. Az Atalanta mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, az Inter pedig okosan - vagy inkább taktikusan - nem túl sokat kockáztatott.

A végén már nagy helyzetek nem, ellenben érdekes események tarkították a találkozót. Marco Materazzi beállt az utolsó öt percre, s ezzel 95 nap után ismét Inter-szerelésben lépett pályára tétmeccsen. Simone Inzaghi pedig gyakorlatilag 10 perc alatt gyűjtött össze két sárgalapot, így mehetett zuhanyozni - persze, ha ennyi idő alatt egyáltalán megizzadt.

Sikerével a hazai csapat ismételten három ponttal vezet a Roma előtt az olasz bajnokságban. A diadal pedig egyben a 35. Atalanta felett aratott Inter-győzelmet is jelentette a Giuseppe Meazzában.

SERIE A

• 13. FORDULÓ:
  • Inter - Atalanta 2-1 (Suazo 10., Cruz 30. ill. Floccari 39.)

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Az argentin büntetőt rontott, és kiállíttatta magát, a torinóiak Mandzukic és Ronaldo találatával nyertek.

2018.11.10 10:35:40

Olasz labdarúgás CSILLAG PÉTER

Berlusconi a moziban: a Silvio és a többiek az öntörvényű exminiszterelnök és volt Milan-vezér világáról rántja le a leplet.

2018.10.21 20:11:24

A Milan mumusa a 92. percben döntötte el a rangadót, amelyen főleg az első félidő hozott élvezetes játékot.