Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.03.11 17:32 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Cruz és Ibrahimovic megfordította a milánói derbit az Internek

Az olasz bajnokság 28. fordulójának szuperrangadóján az Inter fordítani tudott Ronaldo gólja után az AC Milannal szemben, Cruz és Ibrahimovic egymásnak készítették elő az Inter góljait a második félidőben. A svéd óriási formában játszik, a piros-feketék egyszerűen nem tudták tartani a mérkőzésen.

Az első félidőben még Ronaldo örülhetett, de az nevet igazán, aki utoljára nevet

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az olasz bajnokság 28. fordulójának abszolút csúcsrangadója a 14 év után újra délutáni időpontban megrendezett milánói derbi volt.

Az Internél a középpálya, a Milannál a védelem volt hiányosabb, de egy ilyen presztizsmérkőzés előt nem illett hiányzókról beszélni.

Az első félórában teljesen egymásnak feszültek a csapatok, különösebb helyzet nem is adódott. A 38. percben aztán Crespo előzte meg Maldinit egy beadásra érkezvén, lefejelt labdája fél méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot.

Egy percre rá Figo keverte meg a Milan védelmét, éles szögből leadott lövése elsuhant a kapu előtt, s az agilis Crespo is lemaradt róla.

Ennyi kellett a Milannak, Ronaldo iramodott az ellentámadásból meg, s 19 méterről hajszálpontosan tekerte a jobb alsó sarokba a labdát Julio Cesar mellett.

Kisebb meglepetésre tehát a Milan játékosai térhettek 1-0-s előnnyel pihenőre a félidőben.

A második játékrész elején, az 54. percben Ibrahimovic került a Milan védelme mögé a jobb szélen, beadásába Dida csak belekapni tudott, a kezéből kipörgő labdára Cruz csapott le, s nyolc méterről a hálóba vágta azt.

A Milan nem tudta akaratát ráerőltetni a kék-feketékre, akik viszont az egyenlítés után egyre inkább magukra találtak.

Cruz például a mérkőzés leglátványosabb jelentét szolgáltatta azal, hogy balettáncost meghazudtoló módon kísérelt meg sarkazást Dida kapujára, labdája centiméterekkel ugyan, de a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Míg Ancelotti csapatának erejéből csak egy Jankulovski-bombára futotta, addig a túloldalon a 74. percben Cruz és Ibrahimovic újra a Milan hálójáig jutott.

Most fordított volt a szereposztás, egy kontra végén Cruz tette le a labdát a kaputól tíz méterre álló svédhez, aki elegánsan lőtte ki a jobb alsó sarkot.

Az Inter ezzel nagy fegyvertényt vitt véghez, ebben a szezonban mindkét milánói derbin begyűjtötte a három pontot, s ma estig már 19 pontos – gyakorlatilag behozhatatlan - előnyre tett szert.

Dióhéjban a további mérkőzésekről:

Pellissier kihagyott büntetője után a Chievo az U21-es válogatott Sammarco találatával sokáig vezetett a Messina ellen, Riganó aztán az utolsó percekben egalizálni tudott.

Az Atalanta-Parma mérkőzésen két védő, Coly és Defendi góljai alakították ki az 1-1-es végeredményt, amely egyik gárdának sem okozhat túl sok boldogságot.

Az Empoli két góllal is vezetett a Livorno ellenében, de aztán az iráni Rezaiei szépített, s a vendégek gólfelelőse, Lucarelli az egy pontot is kiharcolta a ráadásban.

A Palermo és a Fiorentina nem bírt egymással, Mutu 33. percbeli látványos góljára Cavani válaszolt egy gyönyörű találattal a második félidő közepén.

A forduló leggólgazdagabb meccsét Reggio di Calabriában rendezték, ahol a Lazio 3-2-s sikert harcolt ki. A világoskékek az első félidő végén tudtak fordítani, majd a tehetséges középpályás Foggia egyenlített korábbi klubja ellen. A végén aztán a nigériai Makinwa gólja pecsételte meg a bordómezesek sorsát.

Az Ascoli meglepetésre győzni tudott a szürke napot kifogó Siena ellen, a horvát légiós Bjelanovic szerezte a győztes gólt.

A Torino sikeresen menekül a kiesőzóna elől, Rosina góljával sikerült létfontosságú pontokat szerezniük a bikáknak.

OLASZ ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (SERIE A)

28. FORDULÓ
Inter – Milan 2-1 (Cruz 54., Ibrahimovic 74., ill. Ronaldo 40.)
Atalanta – Parma 1-1 (Defendi 52., ill. Coly 87.)
Chievo – Messina 1-1 (Sammarco 73., ill. Riganó 87.)
Empoli – Livorno 2-2 (Pratali 28., Almirón 50., ill. Rezaei 58., Lucarelli 93.)
Reggina – Lazio 2-3 (Tedesco 26., Foggia 65., ill. Manfredini 45., Pandev 45+1., Makinwa 80.)
Palermo – Fiorentina 1-1 (Cavani 72., ill. Mutu 33.)
Siena – Ascoli 0-1 (Bjelanovic 22.)
Torino – Catania 1-0 (Rosina 76.)