Női kosárlabda NB I: a Zalaegerszeg padlóra küldte a Diósgyőrt

2011.10.15. 18:52
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának negyedik fordulójában a Zalaegerszeg hazai környezetben 29 ponttal nyert a Diósgyőr ellen. A vendégek az első negyedben még tartották a lépést a házigazdákkal, akik a második felvonásban elhúztak, majd biztos győzelmet arattak.

A negyedik győzelmét arató ZTE továbbra is hibátlan, a Diósgyőr negyedik vereségét könyvelte el.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ZTE NKK–DKSK 86–57 (19–19, 21–12, 23–16, 23–10)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Bognár, Balogh, Vida
ZALAEGERSZEG: Bukovszki 9, ZSOVÁR 21/12, Szélesy, VARGA ZS. 14, HORVÁTH ZS. 16. Cs: SZALAY 10, AMBRUS 12/3, Czukor 4, Goth, Dukai. Edző: Gáll Tamás
DIÓSGYŐR: Hadzsovics 4, Czirják 2, Reiner 2, FARKASINSZKI 16, Skorics 23. Cs: Kántor 4, Budimir 4, Lugosi, Szabó, Sándor 2. Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 8. p.: 15–15. 14. p.: 29–19. 23. p.: 49–35. 33. p.: 72–51
Kipontozódott: Hadzsovics (18. p.), Reiner (28. p.)
Gáll Tamás: – Nehezen lendültünk játékba, de utána olajozottan működött csapatom. Rengeteg labdát és könnyű kosarat szereztünk. Az egyetlen negatívum Szélesy sérülése.
Milen Vukicsevics: – Azért jöttünk ide, hogy izgalmas, szoros mérkőzést játsszunk. Ez az első negyedben sikerült, aztán fordult a kocka, kipontozták két játékosunkat, utána meg…
6. Bajai NKK 3 3 196–179 1.000
7. DKSK MISI 4 4 248–317 0.500
8. Vasas 4 4 186–246 0.500
9. ELTE-BEAC Újbuda 3 3 152–206 0.500
10. Atomerőmű KSC 2 2 97–143 0.500
11. Ceglédi EKK 3 3 152–244 0.500
12. BSE-FCSM 4 4 158–336 0.500