Női kosárlabda NB I: a Sopron bejutott a legjobb négy közé

2011.03.24. 19:43
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjében a Sopron idegenben győzött 95–64-re a Szolnok ellen, így mivel az első meccset is Krivacsevicsék nyerték, a Magyar Kupa megnyerése után a bajnokságban bejutottak az elődöntőbe.

Szolnokon a második negyed volt a legszorosabb, de Krivacsevics Tijana 18 és Amber Holt 12 pontjával győzelemhez segítette a Sopront.

A nap másik találkozóján a SEAT Lami Véd Győr a Szegedet fogadta, és győzte le 69–60-ra, így 1–0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI NKK–MKB-EUROLEASING SOPRON 64–95 (13–26, 18–17, 21–27, 12–25)
Szolnok, 100 néző. V: Hegedűs, Gorka
SZOLNOK: Ristic 7/3, Boskovics 10/6, RUBOLD 14/6, SERBÁN 15/3, Cvetanovics 10. Cs: Pungor 4, Gyuricza 4, Kovács A. Edző: Mészáros Zoltán
SOPRON: Honti 10, Németh B. 4, Holt 12, KRIVACSEVICS 18, TAMANE 14. Cs: Fürész D. 4, Horti 10, EÖRDÖGH 17/6, Varga Zs. 6. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–10. 8. p.: 9–20. 14. p.: 18–32. 18. p.: 29–42. 25. p.: 38–57. 28. p.: 48–66. 35. p.: 55–81. 38. p.: 60–91
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Sopron javára
Mészáros Zoltán: – A mérkőzés nagy részében helytálltak a lányok, ennyivel azonban jobb csapat a Sopron.
Székely Norbert: – Az elmúlt hat nap után következik egy kis pihenő a végjátékra.