Női kosárlabda NB I: a Cegléd nem volt pariban a Sopronnal

2011.10.15. 20:33
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának negyedik fordulójában hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a címvédő Sopron a Cegléd ellen, így tovább őrzi hibátlan mérlegét.

Nem a papírformának megfelelően alakult az első negyed, hiszen a Cegléd csak két ponttal engedte el a házigazdákat. A második játékrészben azonban a mérkőzés is eldőlt, a Sopron a félidőben 17 ponttal vezetett. A különbség tetemesen nőtt a harmadik negyedben, így az is bőven belefért a találkozóba, hogy a házigazdák a záró felvonást odaadják a negyedik bajnokijukon is vereséget szenvedő ceglédieknek.

A Baja hét ponttal nyert otthon az Atomerőmű ellen. Az első negyed abszolút a házigazdáké, a második viszont egyértelműen a vendégeké volt, így a nagyszünetben döntetlen volt az állás. A mérkőzés csak a hajrában dőlt el a vendéglátók javára, akik negyedik győzelmüket aratták a harmadik vereségüket elkönyvelő szekszárdiak ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–CEGLÉDI EKK 88–60 (17–15, 23–8, 33–17, 15–20)
Sopron, 300 néző. V: Tóth K., dr. Magyari, Török Z.
SOPRON: Fürész 8/6, Fegyverneky 6, Zavecz 4, Krivacsevics 9, Horti 8. Cs: KRNICS 18, Szabó F. 8/3, LICSKAI 12, Czank 6, Czinder 4. Böröndy 5, Doncsecs. Edző: Székely Norbert
CEGLÉD: Cymmer 11/3, Ruttner Zs. 2, ORBÁN 23/3, Ruttner R. 5, Serbán 2. Cs: DOBROWOLSKA 17/12, Filipowic, Kobolák, Nagy N. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–2. 6. p.: 10–8. 8. p.: 13–13. 134. p.: 23–15. 17. p.: 29–18. 22. p.: 48–28. 25. p.: 56–32. 28. p.: 63–37. 33. p.: 81–40. 37. p.: 88–54
Kipontozódott: Serbán (31. p.) , Ruttner Zs. (35. p.), Kobolák (36. p.)
Székely Norbert: – Jó felkészülési mérkőzés volt a jövő heti Orenburg elleni Euroliga mérkőzésre.
Ujhelyi Gábor: – Nagyon fontosnak tartottam, hogy a Sopron ellen is legyen tartása a csapatnak. Ezt sikerült megvalósítanunk, igaz, ellenfelünk kissé fáradt csapat benyomását keltette.
BAJAI NKK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 69–62 (21–12, 11–20, 19–18, 18–12)
Baja, 400 néző. V: Kapitány G., Fodor A., Rácz Zs.
BAJA: SCEKICS 19/12, Szepsi 10/3, Theodoreán 4, BOZÓKI 12, Zygaite 2. Cs: Kühn 4/3, SZABÓ P. 16, Ferencz 2, [Nonbreaking Space] Gorjanácz. Edző: Sztevan Csupics
SZEKSZÁRD: Medgyessy 6/3, Szemerédi 4, Bálint R. 10, Fejes 8, CVETANOVICS 11. Cs: BAKSA 9, Licina, Zele 6, Demeter 6, Pap R., 2, Hajdú. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–7. 10. p.: 19–8. 13. p.: 27–12. 19. p.: 29–32. 20. p.: 32–32. 22. p.: 32–36. 26. p.: 45–40. 31. p.: 51–52. 37. p.: 65–54
Kipontozódott: Licina (28. p.), Fejes (34. p.), Theodoreán (40. p.)
Sztevan Csupics: – Ez nagy siker, szerintem senki sem gondolta, hogy első négy mérkőzésünket megnyerjük a bajnokságban! Biztos, hogy nagyon jó csapat a Szekszárd, mi szívesen játszunk felkészülési tornán náluk.
Földi Sándor: – Számomra szégyenteljes vereség, mert túl nagy az ingadozás a mérkőzésen belül, túl egyénieskedő, nem vagyunk képesek és hajlandóak kollektívan játszani. Néhány játékosnak el kell gondolkodnia, hogy az A-csoportban van-e a helye
6. Bajai NKK 4 4 265–241 1.000
7. DKSK MISI 4 4 248–317 0.500
8. Vasas 4 4 186–246 0.500
9. Atomerőmű KSC 3 3 159–212 0.500
10. ELTE-BEAC Újbuda 3 3 152–206 0.500
11. Ceglédi EKK 4 4 212–332 0.500
12. BSE-FCSM 4 4 158–336 0.500