Női kézilabda NB I: szoros első félidő után magabiztos érdi siker

2012.02.19. 19:46
A női kézilabda NB I 18. fordulójában az Érd hazai pályán 35–26-ra legyőzte a Dunaújvárost. A félidőben még csak mindössze egy góllal vezettek a házigazdák (16–15), ám a fordulás után felőrölték ellenfelüket.

A felső házba igyekvő Érdnek hazai pályán kellett legyőznie a Dunaújvárost, hogy lépést tartson a közvetlen riválisaival. A mérkőzésen viszont nem ők, hanem a Léránt Vivient végre soraiban tudó vendégek kezdtek jobban. Az első tíz percet átalvó Érdnek ötgólos hátrányt kellett ledolgoznia, ami már a szünetig sikerült.

A hosszabb cseresorral rendelkező hazaiak jobban bírták erővel, az utolsó tíz percig tudta a lépést tartani az Újváros. Ugyanakkor Szabó Edina öröme korántsem lehet felhőtlen, Bognár Barbara ujjsérülése súlyosnak látszik az első diagnózisok alapján. Nélküle indul békéscsabai túrájára az Érd jövő vasárnap, nem lesz egyszerű dolguk.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
ÉTV ÉRDI VSE–DUNAÚJVÁROSI REAGALE KLÍMA 35–26 (16–15)
Érd, 400 néző. V: Horváth P., Marton B.
ÉRD: JANURIK – Tamás 1, KOVÁCS A. 4, Bognár 2, Vukcsevics 2, TÓTH T. 7 (1), VINCZE 6. Cs: Gridnyeva (kapus), Kisfaludy 2, Szekeres 3, Wolf 5 (4), Török 2, Balog 1, Pádár M., László B. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: Víg – Hosszu 2, Gáspár 1, FERLING 4 (1), Takács D. 2, LÉRÁNT 9 (3), ERDŐSI 5. Cs: Pisák (kapus), Gera, Berta, Takács F. 1, Sári 2. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–9. 15. p.: 8–9. 26. p.: 14–13. 42. p.: 21–20. 48. p.: 25–23. 55. p.: 31–23
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/4
Szabó Edina: – Nagyon feszülten kezdtünk, aztán rendeztük a sorokat és itthon tartottuk az értékes két pontot.
Gulyás István: – A második félidőben nem tudtunk partnerei lenni az Érdnek, mert támadásban sokkal gyengébb teljesítményt nyújtottunk, mint az első fél órában.
1. Győri Audi ETO KC 18 18 719–425 +294 36
2. FTC 18 15 3 620–543 +77 30
3. Siófok KC 18 11 2 5 525–499 +26 24
4. ÉTV-Érdi VSE 18 11 7 498–484 +14 22
5. Váci NKSE 18 10 1 7 511–458 +53 21
6. Veszprém Barabás KC 18 9 2 7 507–526 –19 20
7. DVSC 18 8 10 494–545 –51 16
8. Budapest Bank Békéscsaba 18 6 3 9 465–521 –56 15