NB II, Nyugat: Németh Krisztián is betalált, MTK-henger a szünet után

2011.11.05. 15:40
Az éllovas MTK a második félidőben szerzett gólokkal 4–0-ra legyőzte az újonc Soproni VSE-t a labdarúgó NB II szombati játéknapján, amivel megerősítette vezető pozícióját a Nyugati csoport tabelláján.

A héten szerződtetett Németh Krisztián régi-új csapata kezdő tizenegyében kapott helyet, és ő lőtte közelről a második gólt. Némethet a 70. percben lecserélték, a helyére beálló Pölöskey Zsolt kétszer is a kapuba talált, ő tette biztossá a fővárosiak győzelmét. Az MTK zsinórban a hetedik sikerét könyvelte el a bajnokságban.

A megelőző két fordulóban csupán egy pontot gyűjtő Kozármisleny legyőzte a rossz passzban lévő, a 82. perctől emberhátrányban játszó Szigetszentmiklóst, és ezzel pillanatnyilag a fővárosi kék-fehérek legközelebbi – ám így is meglehetősen távoli – üldözője. A csereként beálló Karacs Roland a 91. percben szerezte a baranyaiak győztes gólját.

A sereghajtó Dunaújváros két egymást követő győzelem élményével várta a Ferencváros második csapatát, azonban a szárnyalás nem folytatódott: az emberhátrányban is jól hajrázó „zöld sasok" Héctor Morales két góljával 3–0-ra győztek, és ezzel véget vetettek három forduló óta tartó nyeretlenségüknek.

Az immár négy forduló óta veretlen Veszprém borsot tört a Tatabánya orra alá is – Kiprich József együttese először játszott döntetlent hazai pályán ebben az idényben.

Az Ajka megtörte az átkot, amely az MTK idegenbeli felülmúlása óta ült rajta: Artner Tamás legénysége Gaál Bálint duplájára alapozva megverte az ETO II-t, és ezzel hat, győzelem nélküli forduló után újra három pontot kasszírozott.

NB II, NYUGATI CSOPORT
12. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–SOPRONI VSE 4–0 (0–0)
Budapest, Hidegkuti Stadion, 600 néző. Vezette: Pánczél (Mohos, Kiss I B.)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Molnár M. (Tischler, a szünetben), Nikházi, Zsidai (Vukmir, 81.), Kanta J. – Frank – Németh K. (Pölöskey Zs., 70.). Szakmai igazgató: Garami József
SVSE: Borsi – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Perics (Tamási R., a szünetben), Bozsoki, Planéta (Bognár Gy., 80.), Lazics, Szabó P. (Csordás Cs., a szünetben) – Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor
Gólszerző: Frank (1–0) a 47., Németh K. (2–0) az 57., Pölöskey Zs. (3–0) a 78., Pölöskey Zs. (4–0) a 89. percben
Garami József: – Remekül védekezett a Sopron, végül azonban sok mozgásra, valamint hibára kényszerítettük vendégeinket, így ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Végh Tibor: – A második félidőben kapott két gyors gól sajnos eldöntötte a mérkőzést.
KOZÁRMISLENY SE–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (1–0)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Iványi Z. (Kormányos II. B, Buzás B.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Fellai, Kiss M. – Rácz F. (Karacs, 79.), Nagy E. (Kovács T., 33.), Andruskó (Laki Z., 64.), Ato – Godslove, Koller. Vezetőedző: Márton Gábor
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Nagy T., Szamosszegi, Szamosi, Sadjo – Barna Zs., Somorjai, Kvekveskiri, Fekete L. (Csiszár Z., 84.) – Bonifert (Ngalle, 80.), Fekete Á. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Fodor F. (1–0) a 23., Fekete Á. (1–1) a 62., Karacs (2–1) a 91. percben
Kiállítva: Sadjo (második sárga lap után) a 82. percben
Márton Gábor: – Mai játékunk alapján egyetlen pontot sem érdemeltünk volna, remélem, kikecmergünk ebből az állapotból. Ellenfelünk minden tekintetben jobb volt nálunk, egyetlen pozitívum a győzelem.
Horváth Ferenc: – E pillanatban úgy érzem, hogy a futballnál igazságtalanabb játék nincs a földön.
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA–FERENCVÁROS II 0–3 (0–1)
Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Kis Z., Iványi I.)
DUNAÚJVÁROS: Bartus – Huber, Salamon, Kőkuti, Berényi – Bastovanov, Vaskó (Szmoljanovics, 85.), Rottmann (Magyar, 74.), Márki (Kóczián, 62.) – Bezerédi, Perovics. Vezetőedző: Nagy Zoltán
FTC II: Hermány – Fülöp N., Vattai, Grúz – Vass, Morales, Nyilasi B. (Antal Zs., 72.), Sváb – Gárdos, Varga B. (Bölcsföldi, 62.), Birtalan (Papp M., 77.). Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Morales (11-esből, 0–1), a 35., Morales (0–2) a 82., Antal Zs. (0–3) a 87. percben
Kiállítva: Gárdos (második sárga lap után) a 78. percben
Nagy Zoltán: – Úgy gondoltuk az előző két győzelmünk után, hogy kicsit lazábbra lehet venni a mai mérkőzést, néhány játékosom túlságosan is kényelmesen játszott. Alig volt helyzetünk, nem voltunk egységesek.
Lipcsei Péter: – Egész héten zaklatott lelkiállapotban volt a csapat, de méltó módon búcsúztunk Albert Flóriántól. Ezt a győzelmet a Császárnak ajánljuk.
FC TATABÁNYA–VESZPRÉM FC 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Péter T., Becséri G.)
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Böjte, Izing – Móri, Milanovics, Deme, Szekér (Nyilas, 58.) – Béres, Sitku, Farkas J. (Lajtos, 72.). Vezetőedző: Kiprich József
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs Gy., Pálfi R., Bosnjak – Thiago, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Leitold (Szöllőskei, 84.) – Ihász (Nikolin, 63.), Alex (Czvetkó, 55.). Vezetőedző: Vágó Attila
Kiprich József: – Gyengén, sok technikai hibával játszottunk, nem tudtuk megbontani a vendégek védelmét. Az akarattal nem volt gond, a játékkal ellenben igen.
Vágó Attila: – Fegyelmezetten, a mérkőzést kézben tartva, teljesen megérdemelten szereztünk egy pontot, ezért dicséret illeti a csapatomat.
FC AJKA–GYŐRI ETO FC II 3–1 (1–0)
Ajka, 200 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Kepe, Kulman)
AJKA: Jánosa – Péter P. (Pavlitzky, 23.), Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Pothárn, Szabó L. – Gaál, Vittman (Horváth Á., 70.), Major N. (Szalai R., 53.). Vezetőedző: Artner Tamás
ETO II: Nacsa – Kálmán A., Bieder, Nyitrai, Nagy Á. – Windecker (Berde I., 70.), Zámbó, Kiss Sz. (Molnár T., 60.), Strestík – Németh L., Varga T. (Serfőző, 74.). Edző: Klement István
Gólszerző: Gaál (1–0) a 14., Gaál (2–0) a 46., Subicz (3–0) a 87., Németh L. (3–1) a 89. percben
Artner Tamás: – Az első perctől kezdve uraltuk a mérkőzést, győzelmünk jogosságához nem férhet tehát kétség.
Klement István: – Ennek a mérkőzésnek egyetlen előnye volt csupán, mégpedig az, hogy két játékosunk hosszú sérülés után újra pályára léphetett.