NB II, Nyugat: a Kozármisleny továbbra is az MTK nyomában

2011.10.15. 16:46
A baranyai csapat idegenben verte a Baját 0–2-ra, míg a Veszprém gólgazdag mérkőzésen múlta felül a budaörsieket a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.

A Kozármisleny korai góllal alapozta meg sikerét, amihez még egyet tudott szerezni úgy, hogy a hosszabbításban már csak tízen voltak a pályán.

A dunaújvárosiak Salamon Miklós góljával egészen az 55. percig vezettek, de a Tatabánya a második félidőben nem csak egyenlíteni tudott, de az utolsó húsz percben még két újabb gólt szerezve 3–1-re győzni tudott.

Veszprémben is a vendégek szereztek vezetést Kollega Krisztián révén, de kollégáinak nem jöt ki ilyen szerencsésen a lépés és három percre rá már meg is kapták az egyenlítő találatot, majd a második félidőben még kétszer betaláltak a hazaiak.

A BKV-s Szabó Viktor szerzett csapatának vezetést, a második félidő elején azonban egyenlítettek a hazaiak, sőt a fővárosi gárda dolgát az is nehezítette, hogy a meccs végén a játékvezető kiállította Dányi Márkot.

NB II, NYUGATI CSOPORT
9. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–DUNAÚJVÁROS PÁLHALMA 3–1 (0–1)
Tatabánya, 400 néző. V.: Gaál Gy.
TATABÁNYA: Dombai – Kiprich D. (Deme, a szünetben), Böjte, Izing, Almási – Móri, Milanovics, Nyilas (Tóth Z., 81.), Megyesi (Béres, a szünetben), Sitku, Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
DUNAÚJVÁROS: Abu A. – Kőkuti, Salamon, Berényi (Magyar, 80.), Huber – Bastovanov, Márki, Bezerédi, Perovic (Kocsis, 62.) – Rottmann, Cséza. Vezetőedző: Nagy Zoltán
Gólszerző: Salamon (0-1) a 24., Móri (1-1) az 54., Béres (2-1) a 69., Farkas J. (3-1) a 91. percben
Kiprich József: – Az első félidőben úgy fociztunk volna mint a másodikban, akkor nagyobb arányú győzelmet is eléhrettünk volna.
Nagy Zoltán: – Sajnálom a mérkőzést, több volt a játékunkban.
VESZPRÉM FC–BUDAÖRSI SC 3–1 (1–1)
Veszprém, 300 néző. V.: Urbán E.
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Thigao (Nikoln, 66.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik (Ihász, 82.) – Novothny (Czvetkó, 80.), Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Pleván, Hegedűs N., Lőrincz (Szűcs, 79.) – Horváth L. (Szentgyörgyi, 78.), Lászka, Tóth Cs. – Kollega (Németh P., 63.), Tüske, Sánta. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Kollega (0-1) a 26., Alex (1-1) a 28., Novotny (1-2) az 58., Hegedűs Gy. (1-3) a 87. percben
Vágó Attila: – Lélektanilag nagyon fontos volt ez a győzelem, amelyet akaratos futballal sikerült kiharcolni. Döntő volt, hogy 0-1 után gyorsan tudtunk egyenlíteni.
Lucsánszky Tamás: – A Veszprém ránk erőltette a játékát, és gyors egyenlítőgólja után fölén kerekedett a második félidőben.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–BKV ELŐRE 1–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Böcskei
SZTK: Kozma – Csák K., Szamosi, Szamosszegi, Sadjo (Csiszár, 85.) – Barna Zs., Kvekveskiri – Bonifert, Somorjai, Fekete L. – Fekete Á. (Krómer, 30., Ngalle, 63.) Vezetőedző: Várhidi Péter
BKV: Kóré – Máj Z., Császár A., Baranyai N., Sebők I. – Fazakas, Csikós, Dányi, Selei – Szabó V., Takács M. (Berki, 61.). Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Szabó V. (0–1) a 36., Kvekveskiri (1–1) az 57. percben
Kiállítva: Dányi (második sárgalap után) a 73. percben
Várhidi Péter: – Az első félidőben hagytuk játszani a BKV-t, a másodikban azonban már jól futballoztunk, helyzeteket alakítottunk ki, de nem sikerült megszerezni a három pontot.
Szapor Gábor: – Az első félidőben mi játszottunk jobban, a második játékrészben viszont magunkra húztuk a hazaiakat. A sok lap miatt lett ideges hangulatú lett a meccs.
BAJAI LSE–KOZÁRMISLENY SE 0–2 (0–1)
Baja, 450 néző. V.: Berke B.
BAJA: Herbert – Villám, Burucz, Forgács, Kardos – Szőllősi F., Domokos, Lógó, Balázs (Szöllősi T., 60.) – Covic (Kormos, a szünetben), Nagy Előd (Csák, 71.) Vezetőedző: Bognár György
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor, Balaskó, Fellai, Tasselmajer – Kovács T. (Nagy Erik, 53.), Andruskó (Laki, 65.), Rácz – Ato (Kiss M., 74.), Godslove, Koller. Vezetőedző: Takács Lajos
Gólszerző: Rácz (0-1) a 19., Koller (0-2) a 93. percben
Kiállítva: Fodor (második sárga után) a 90. percben
Bognár György: – Nagyon masszívan védekezett a Kozármisleny, nem tudtuk feltörni őket. Két tiszta helyzetet dolgoztunk ki, ami kevés. Gratulálunk az ellenfélnek, legközelebb javítunk.
Takács Lajos: – Küzdelmes mérkőzésen nyertünk, egy nagyon jó Baját győztünk le. Szeretnénk folytatni ezt a sorozatot.