MTK: Szatmári Zoltán beperelte a klubot a tartozás miatt

2012.02.08. 11:26
Címkék
Előbb elfogyott a türelme Szatmári Zoltánnak, majd beperelte korábbi munkaadóját, a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában szereplő MTK-t.

A 32 éves kapus éveken át szolgálta becsülettel a klubot, mígnem augusztus végén váratlanul azonnali hatályú felmondólevelet nyomtak a kezébe. A baj csak az, hogy a levélhez elfelejtették csatolni az általa jogosnak tartott fizetését és egyéb járandóságait. Mivel a felmondással nem értett egyet, továbbá az elszámolást is sérelmesnek tartotta, munkaügyi bírósághoz fordult.

Az első tárgyalás – a felek képviselői álláspontjának, valamint Szatmári Zoltán meghallgatásával – kedd délelőtt megtörtént, ítélet azonban egyelőre nincs.

„Jelentős összeggel tartozik volt klubom – mondta Szatmári Zoltán a tárgyalást követően. – Noha a szerződésem csak jövő nyáron járna le, csupán a felmondásig járó pénzt szeretném átvenni. Sajnos nagy különbség van az álláspontok között, a tartozás rendezésére egyelőre hajlandóság sem mutatkozik, így a bíróság döntésére kell hagyatkoznunk az ügyben."

Az ősszel még Siófokon védő Szatmári jelenleg a Vasasnál edz, de elmondta, még nem tárgyalt az angyalföldi klub vezetőivel.

Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: a magyar válogatott a kazahokat fogadja Debrecenben

Minden más foci
6 órája

Angyal Dániel: Szeretnénk maradandót alkotni; a Metz ellen már nem fért bele a hiba a Győrnek

E-újság
6 órája

Szívügy – Somogyi Zsolt jegyzete

Minden más foci
6 órája

Kihűlő szerelmek – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
6 órája

Olise mesterhármast szerzett, a francia válogatott az északírek legyőzésével hangolt a vb-re

Foci vb 2026
7 órája

Vb-felkészülés: vérszegény holland győzelem az üzbégek ellen

Foci vb 2026
7 órája

Vb 2026: cserélnie kellett Hollandiának – sérülés miatt kihagyja a tornát az Arsenal kulcsembere

Foci vb 2026
7 órája

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
8 órája
Ezek is érdekelhetik