Arany-kupa: már hét gól a tornarekord, Jamaica a nyolc között

2011.06.11. 07:43
Honduras 7–1-re legyőzte Grenadát, Jamaica pedig 2–0-ra megverte Guatemalát az Egyesült Államokban zajló Arany-kupa szombatra virradóra megtartott játéknapján. A jamaicaiak már el is foglalták helyüket az Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség (CONCACAF) labdarúgó-válogatottjait felvonultató torna negyeddöntőjében.

A grenadaiak meglepetést keltő vezető góljára Honduras tizenegy perc alatt hárommal válaszolt. Carlos Costly mesterhármast ért el, míg Jerry Bengtson kétszer talált be a kapuba az idei torna eddigi gólrekordját elérő hondurasiak soraiban.

A B-csoport másik mérkőzését Demar Phillips döntötte el: a norvég Aalesund légiósa a második félidőben elért két találatával segítette győzelemhez és egyben továbbjutáshoz Jamaicát.

Guatemala válogatottja ugyanúgy emberhátrányban játszott a hajrában, ahogyan korábban Honduras ellen is – Cristian Noriega húsz perccel a vége előtt a második sárga lapját is megkapta, és Phillips második találata már ebben az időszakban esett.

Minden csoportból az első kettő jut be a negyeddöntőbe, és kvalifikációt szerez a három harmadik helyezettből a két jobbik is. Jamaica előtt elsőként Mexikó foglalta el a helyét a legjobb nyolc között.

ARANY-KUPA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ, MIAMI
Jamaica–Guatemala 2–0 (Phillips 65., 78.)
Grenada–Honduras 1–7 (Murray 19., ill. Costly 28., 67., 71., Bengtson 26., 37., W. Martínez 88., Mejía 90.)
1. Jamaica 2 2 6–0 6 6
2. Honduras 2 1 1 7–1 6 4
3. Guatemala 2 1 1 0–2 –2 1
4. Grenada 2 2 1–11 –10 0