Tenisz: Fucsovics Federerrel edzett a US Open előtt

Fucsovics Márton Facebook-oldalán tett közzé egy bejegyzést, amelyben elárulta, Roger Federerrel gyakorolt nagyjából két órán keresztül vasárnap délelőtt. A magyar és a svájci teniszező is az augusztus 26-án kezdődő US Openre készül.

tenisz US Open Roger Federer Fucsovics Márton

Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

2019-08-17 10:28:26

Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

Udvardy Panna Szvetlana Kuznyecova Roger Federer Richard Gasquet Oszaka Naomi Novak Djokovics

Tenisz: 16 éve nem kapott ki ilyen gyorsan Roger Federer

2019-08-16 10:10:33

Tizenhat éve nem szenvedett olyan gyorsan vereséget Roger Federer, mint csütörtökön a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna 3. fordulójában, a nyolcaddöntőben.

Roger Federer Andrej Rubljov

Tenisz: nagy meglepetésre Federer kiesett Cincinnatiben

2019-08-15 23:22:00

Roger Federer meglepetésre a 3. fordulóban kiesett a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna férfi versenyében – a svájci két szettben maradt alul (6:3, 6:4) az orosz Andrej Rubljovval szemben.

tenisz Roger Federer Andrej Rubljov ATP Cincinnati

Tenisz: Cicipaszt és Kyrgiost is bejelentették a Laver-kupára

2019-08-13 17:39:44

A görög Sztefanosz Cicipasz az európai, az ausztrál Nick Kyrgios pedig a világ többi részének legjobbjaiból álló csapatban lesz ott az idei tenisz Laver-kupán.

Sztefanosz Cicipasz Roger Federer Rafael Nadal Nick Kyrgios Laver-kupa

Wimbledon: Nem eshetek depresszióba egy elképesztő mérkőzés után – Federer

2019-07-15 10:46:02

Két mérkőzéslabdát hárítva, 4 óra 57 perces csatában Novak Djokovics lett Wimbledon idei bajnoka: a szerb a torna 1877 óra íródó történetének leghosszabb férfi egyes döntőjében a svájci Roger Federert győzte le.

tenisz férfi tenisz Wimbledon Roger Federer Novak Djokovics

Történelmi őrület Wimbledonban, Djokovics nyerte a döntőt

2019-07-14 14:45:05

Novak Djokovics elképesztő, az utolsó másodpercig izgalmas csata és történelmi rövidítés után megverte Roger Federert a wimbledoni tenisztornán a férfi egyes döntőjében.

tenisz rövidítés közvetítés férfi tenisz Wimbledon Roger Federer

Wimbledon: Federer nagyszerű meccsen legyőzte Nadalt

2019-07-12 20:46:35

Roger Federer lesz Novak Djokovics ellenfele a wimbledoni férfi tenisztorna fináléjában: a svájci klasszis pazar mérkőzésen, négy szettben legyőzte Rafael Nadalt, így harcba szállhat kilencedik tornagyőzelméért Wimbledonban.

Wimbledon Roger Federer Rafael Nadal

Federer nyerte a titánok harcát, Djokovics ellen döntőzhet

2019-07-12 14:53:39

Roger Federer négy szettben, 7:6 (7–3), 1:6, 6:3, 6:4-ra legyőzte Rafael Nadalt a wimbledoni tenisztorna elődöntőjében, ezzel 12-edszer jutott döntőbe a tornán. Federer ellenfele a vasárnapi fináléban a világelső Novak Djokovics lesz.

tenisz Wimbledon Roger Federer Rafael Nadal

Kép: hihetetlen, mit csinált ez a fiú a Federer–Nadalon

2019-07-12 18:24:50

Az ember azt gondolná, hogy ha egy szerencsés gyermek eljut Wimbledonba, ráadásul Roger Federer és Rafael Nadal mérkőzésére, a két kezét összeteszi azért, hogy ekkora legendákat láthat. Azonban úgy tűnik, az alábbi képeken látható kisfiú nem teniszrajongó: a svájci és a spanyol extraklasszis mérkőzése közben a lehető legnagyobb nyugalommal, a pálya felé sem hederítve könyvet olvasgatott a nézőtéren.

videó tenisz Wimbledon 2019 Wimbledon Roger Federer Rafael Nadal

Wimbledon: Djokovics hengerelt, Federer–Nadal csata a döntőért!

2019-07-10 16:41:16

A wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének 5. fordulójában, azaz a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Novak Djokovics három játszmában legyőzte a 21. helyen rangsorolt David Goffint. A legjobb négy között az argentin Guido Pellát négy szettben búcsúztató Roberto Bautista Agut lesz az ellenfele. A nyolcadik kiemelt Nisikori Kei az első szettben meglepte Roger Federert, ám a svájci legenda magabiztosan hozta a következő három játszmát, így 13. wimbledoni elődöntőjére készül. Federer az elődöntőben régi riválisával, Rafa Nadallal találkozik, aki három játszmában búcsúztatta az amerikai Sam Querreyt. A két klasszis legutóbb a 2008-as fináléban találkozott egymással Wimbledonban.

tenisz Wimbledon Sam Querrey Roger Federer Rafael Nadal Novak Djokovics

Wimbledon: Federer történelmi sikerrel a nyolcaddöntőben

2019-07-06 21:03:33

A nyolcszoros bajnok Roger Federer a legjobb 16 közé jutott a wimbledoni teniszbajnokságon. A 37 éves svájci sztár a sportág történetében elsőként 350. egyéni Grand Slam-mérkőzését nyerte meg szombaton.

tenisz Wimbledon Roger Federer

Tenisz: rekordszámú néző előtt játszhat Nadal és Federer

2019-07-06 12:52:16

Telt ház, ötvenezer teniszkedvelő néző előtt játszhat bemutató mérkőzést egymással Fokvárosban Rafael Nadal és Roger Federer a jövő évben.

Roger Federer Rafael Nadal

Wimbledon: Federer simán a 32 között; Nadal Kyrgiost búcsúztatta

2019-07-04 17:39:56

Roger Federer bejutott a legjobb 32 közé férfi egyesben a wimbledoni teniszbajnokságon, miután a 2. fordulóban három szettben, 6:1, 7:6, 6:2-re legyőzte a brit Jay Clarke-ot. A harmadik helyen kiemelt Rafael Nadal négy játszmában, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte Nick Kyrgiost. A nőknél búcsúzott a címvédő német Angelique Kerber.

tenisz Wimbledon Roger Federer Rafael Nadal Nick Kyrgios Angelique Kerber

Wimbledon: Kyrgios Nadal ellen is megcsinálta a híres szerváját – videó

2019-07-04 20:14:07

Nick Kyrgios nem kímélte Rafael Nadalt sem – az ausztrál teniszező a spanyol sztár ellen is megcsinálta a híres alulról indított adogatását a wimbledoni torna második fordulójában.

tenisz Roger Federer Rafael Nadal Nick Kyrgios

Wimbledon: Federer ráijesztett rajongóira; jöhet a Nadal–Kyrgios

2019-07-02 17:17:20

Roger Federer az első játszmát elveszítette, de végül négy szettben (3:6, 6:1, 6:2, 6:2) legyőzte a dél-afrikai Lloyd Harrist a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában. Az első tíz kiemelt közül Alexander Zverev és Sztefanosz Cicipasz után Dominic Thiem is kiesett, míg Rafael Nadal három-, Nick Kyrgios ötjátszmás, Jo-Wilfried Tsonga ötvennyolc perces (!) meccset nyert meg. A hölgyeknél továbbjutott a világelső Ashleigh Barty, a címvédő Angelique Kerber és a hétszeres győztes Serena Williams, búcsúzott viszont a 2017-es bajnok Garbine Muguruza.

tenisz Wimbledon Serena Williams Roger Federer Rafael Nadal Nick Kyrgios

Wimbledon: Nadal szerint nem tisztességes a szabály

2019-06-29 18:48:29

A hagyományoknak megfelelően szombaton tartották a wimbledoni médianapot, amelyen Rafael Nadal nyitotta, Novak Djokovics zárta a sort, kettejük között pedig egymásnak adták a kilincset a legnagyobb sztárok.

Wimbledon 2019 Wimbledon Serena Williams Roger Federer Rafael Nadal

Wimbledon: egy ágon Nadal és Federer; Fucsovics osztrák ellenfelet kapott

2019-06-28 11:18:51

Pénteken kisorsolták a 2019-es wimbledoni teniszbajnokság főtáblájának párosítását. A címvédő Novak Djokovics a német Philipp Kohlschreiber ellen kezd, Roger Federer és Rafael Nadal pedig azonos ágra került – ez azt jelenti, hogy az elődöntőben találkozhatnak. Fucsovics Márton az osztrák Dennis Novakkal meccsel az első körben.

tenisz Wimbledon Roger Federer Rafael Nadal Philipp Kohlschreiber Novak Djokovics

Wimbledon: Federert a második helyen emelték ki a szervezők

2019-06-26 12:54:26

A világranglista-vezető Novak Djokovicsot az első, a harmadik helyen álló Roger Federert ugyanakkor a második helyen emelték ki a hétfőn rajtoló wimbledoni teniszbajnokság szervezői.

tenisz Wimbledon Roger Federer Novak Djokovics

Tenisz: Federer tizedszer lett Halle legjobbja, megvan a 102. ATP-sikere

2019-06-23 13:56:24

Roger Federer győzelmét hozta a hallei füves pályás tenisztorna fináléja. A svájci klasszis két szettben 7:6 (7–2), 6:1-re múlta felül a belga David Goffint.