Találatok a Litkey Farkas címkére

Találatok száma: 32

Vitorlázás: Soling-világbajnok a Litkey, Joó, Németh trió

2019-09-27 17:52:44

A második naptól kezdve az élen állt, és magabiztosan nyerte meg az Atlanti-óceánon (közelebbről a franciaországi La Baule-ban) megrendezett soling-világbajnokságot a Litkey Farkas, Joó Kristóf, Németh Pepe trió.

vitorlázás soling Németh Pepe Litkey Farkas Joó Kristóf

Vívás: Világbajnokként az maradtam, aki előtte voltam – Siklósi Gergely

2019-09-26 09:59:59

Siklósi Gergő már a nyugdíjas éveit is eltervezte: felvesz egy francia sapkát és nagypapásan andalog a vízen a vitorlásával. Ezért nem véletlen, hogy a Sportkrém stábja vitorlázni vitte el a világbajnok párbajtőrözőt. Mindeközben múltról, jelenről és a jövőről is beszélgettünk.

vívás vitorlázás Tokió 2020 Sportkrém Siklósi Gergely Litkey Farkas

Vitorlázás: Litkey Farkaséknak az Atlanti-óceánt kell legyőzniük a vb-címért

2019-09-19 17:20:15

Szeptember 21-én rajtol a franciaországi La Baule-ban a 2019-es soling-világbajnokság, amelyen természetesen Litkey Farkas is részt vesz. A háromszoros világbajnok új csapattal veszi fel a versenyt az ellenfelekkel és az Atlanti-óceánnal. Az NSO Tv a vb előtt tíz nappal beszélgetett a neves vitorlással Balatonfüreden.

vitorlázás soling-világbajnokság Németh Péter Litkey Farkas Joó Kristóf

Kékszalag: Litkey a 14. sikerre hajt, de nagy csatára készül

2019-07-17 11:04:36

Hat-hétszáz hajót várnak Európa leghosszabb tókerülő versenyére, a csütörtökön rajtoló  Kékszalagra, amelyet 1934-ben rendeztek meg először, s az nyeri, aki a leggyorsabban vitorlázza körbe a Balatont. A nagymenők szerint öt-hat esélyes van a végső győzelemre.

vitorlázás Litkey Farkas Kékszalag

Vitorlázás: Litkey Farkas kékben látja a világot

2019-06-15 10:09:09

Motivált. Ennyi év és ennyi győzelem után is. Litkey Farkas eddig 13 alkalommal győzedelmeskedett Európa legrégebbi és leghosszabb tókerülő versenyén, a Kékszalagon. Most ráhajt a tizennegyedikre is.

Kékszalag: több mint 600 hajót várnak az idei tókerülő vitorlásversenyre

2019-06-14 15:07:27

A szervezők több mint 600 hajót várnak Európa leghosszabb és legrégebbi tókerülő vitorlásversenyére, az 51. Kékszalag Nagydíjra, amely július 18-án reggel 9 órakor rajtol Balatonfüredről.

Litkey Farkas Kékszalag Kollár Lajos

Vitorlázás: svájci diadal az 50. Kékszalag-versenyen

2018-07-26 19:42:37

A Christophe Péclard kormányozta, Safram névre keresztelt svájci katamarán nyerte meg az 50. Kékszalag Erste Nagydíjat.

Vitorlázás: több mint 600 hajót várnak a Kékszalagra

2018-07-25 15:03:23

Több mint hatszáz hajót várnak a szervezők a csütörtökön rajtoló jubileumi, 50. Kékszalag Erste Nagydíjra – közölték a vitorlásverseny rendezői szerdán Balatonfüreden.

Balaton Józsa Gábor Kékszalag Litkey Farkas vitorlázás

A Balaton Kékszalagja – a két fő esélyest kérdeztük

2018-07-21 10:00:25

Volt idő, amikor a tengerek leggyorsabb vitorlása köthette árbócára a kék szalagot, majd a hagyományt továbbvitték a gőzösök, a vitorlássport elterjedésével pedig az európai tavakon is megszülettek azok a versenyek, amelyek győztesei feltűzhették a szalagot. Hazánkban 1934-ben rendezték meg először a Kékszalagot, s azóta is a Balatont leggyorsabban körbevitorlázó hajó nyeri el a rangos díjat. Az utóbbi évtized két főszereplőjének, Litkey Farkasnak és Józsa Mártonnak ugyanazokat a kérdéseket tettük fel a július 26-án rajtoló 50. Kékszalag előtt.

Litkey Farkas Kékszalag Józsa Márton Balaton

Vitorlázás: Litkeynek gyors hajóval és jó taktikával sikerült győznie a vb-n

2017-09-24 11:41:21

A mezőny egyik leggyorsabb hajójával és jó taktikával sikerült nyerni a soling-világbajnokságon a hollandiai Muidenben – mondta Litkey Farkas vitorlázó vasárnap az M1 aktuális csatornán.

vitorlázás soling Litkey Farkas

Vitorlázás: Litkeyék nyerték a Soling-világbajnokságot

2017-09-23 09:51:42

A Litkey Farkas vezette csapat nyerte a vitorlázó Soling-világbajnokságot a hollandiai Muidenben.

Vitorlázás: Litkey Farkas nyerte a Soling Eb-t Olaszországban

2017-07-16 20:20:56

Másfél héttel 13. Kékszalag-győzelme után a vitorlázó Litkey Farkas aranyérmet nyert csapatával a Soling Európa-bajnokságon, Olaszországban.

Litkey Farkas vitorlázás

Kékszalag: nem akárhogy zárult le a versenyt követő óvás

2017-07-09 21:01:39

Litkey Farkas, a 49. Kékszalag Erste World Nagydíjon győztes Festipay kormányosa szerint az idei versenyt követő óvás úgy zárult le, hogy a sportbarátságuk szorosabb lett a legnagyobb rivális Opel Fifty-Fifty csapatával.

Kékszalag: Litkey Farkas futott be elsőként a Festipayjel

2017-07-06 20:10:50

Litkey Farkas futott be elsőként, 19 óra 5 perc 17 másodperckor a 49. Kékszalag Erste World Nagydíjon a Festipayjel.

Kékszalag: Litkey Farkas már a 12. győzelmét aratta

2016-07-15 16:21:18

Minden, a versenyt fel nem adó hajó célba ért pénteken a 48. Kékszalagon – közölték a szervezők a vitorlásverseny honlapján. Az idei Kékszalagot Litkey Farkas nyerte meg Festipay nevű hajójával 8 óra 34 perc 6 másodperces idővel.

Litkey Farkas Kékszalag

Vitorlázás: Litkey Farkas 12. Kékszalag-sikere

2016-07-14 18:14:46

Litkey Farkas nyerte Festipay nevű hajójával a 48. Kékszalag Erste World Nagydíjat, a hajó csütörtökön 17 óra 34 perc után futott be Balatonfüredre.

Kékszalag: Litkey Farkas ismét győzelmi esélyekkel indul

2016-06-28 12:11:48

A 11-szeres bajnok Litkey Farkas ismét győzelmi esélyekkel indul a Kékszalagon.

Vitorlázás: magyar ezüst- és bronzérem a soling Eb-n

2016-05-05 18:23:11

A világbajnok Litkey Farkas és csapata ezüst-, Varjas Sándor és legénysége pedig bronzérmet nyert az ausztriai vitorlázó nyílt soling Európa-bajnokságon.