Találatok a Indianapolis címkére

Találatok száma: 12

Räikkönen arcán minden ott van, de volt, aki még jobban felhúzta magát!

2017-05-29 09:02:23

Mint arról beszámoltunk, a második helyről rajtoló ferraris Sebastian Vettel nyerte meg a Formula–1-es Monacói Nagydíjat Kimi Räikkönen előtt. Az Indianapolis 500-as versenyen a futamot a volt F1-es pilóta, a japán Szato Takuma nyerte, míg Fernando Alonso nem tudta befejezni a viadalt. Nézzük most a legjobb jeleneteket mindkét versenyről, azaz jöjjenek az F1-legek, egy kis Indy-leggel felturbózva.

Szato Takuma  Monacói Nagydíj  Kimi Räikkönen  IndyCar  Indy 500  Indianapolis

Szato történelmi sikere az Indy 500-on, Alonso autója elfüstölt

2017-05-28 10:59:26

Bő egy hónappal ezelőtt jelentette be Fernando Alonso, hogy a kihagyja a Formula–1-es versenynaptár ékkövének számító Monacói Nagydíjat, és helyette a szintén legendás Indy 500-as futamon vesz részt. A kétszeres F1-es világbajnok végigcsinálta az egész havi felkészülést a 2.5 mérföldes oválon rendezendő versenyre, amelynek az ötödik rajthelyről vágott neki. Többször is az élen haladt a balesetekkel többször megszakított verseny során, ám a 179. körben megadta magát autójában a  Honda motor. A futamot végül a volt F1-es pilóta, a japán Szato Takuma nyerte.

IndyCar  Indy 500  Indianapolis  Fernando Alonso

Indy 500: Alonso volt a legszorgosabb a második tesztnapon

2017-05-17 13:43:02

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ezen a héten minden hétköznap szabadedzéseket rendeznek a jövő vasárnap megrendezendő Indy 500-as versenyen, amelyen részt vesz a kétszeres Formula–1-es világbajnok Fernando Alonso is. A magyar idő szerint kedd este megtartott második tréningen a spanyol volt a mezőny legszorgalmasabb tagja, 117 körénél senki nem futott többet a mezőnyből – az időeredménye azonban romlott a hétfői naphoz képest.

szabadedzés  Indy 500  Indianapolis  Fernando Alonso

Sportrepülés: először lett német bajnok az Air Race-en

2016-10-03 10:47:53

A német Matthias Dolderer nyerte meg a Red Bull Air Race első indianapolisi versenyét, s ezzel a 2016-os bajnoki címét is bebiztosította.

sportrepülés  Red Bull Air Race  Matthias Dolderer  Indianapolis

MotoGP: Indianapolis kikerült a 2016-os naptárból

2015-09-11 19:00:22

Pénteken hivatalossá vált a MotoGP 2016-os versenynaptára, amelyben már nem szerepel az indianapolisi verseny. 2013-ban még három futamot rendeztek az Egyesült Államokban, mostantól egyre csökkent az amerikai helyszínek száma.

versenynaptár  MotoGP  Indianapolis

Tíz éve lett hős Baumgartner Zsoltból - exkluzív interjú

2014-06-20 13:09:23

Bár sokan csak legyintenek rá, annak ellenére, hogy a sok kiesés a kezére játszott, Baumgartner Zsolt vitathatatlanul a magyar autósport legnagyobb sikerét érte el 2004. június 20-án Indianapolisban, amikor a nyolcadik helyen célba érve pontot szerzett az F1-ben. A versenyről tíz évvel később Massimo Rivolával, a Ferrari jelenlegi, a Minardi akkori csapatmenedzserével beszélgettünk.

Minardi  Indianapolis  Ferrari  F1  Baumgartner Zsolt  Amerikai Nagydíj

Baumgartner Zsoltot a vállukon ünnepelték

2011-06-20 02:05:25

Michael Schumacher hét esztendeje Indianapolisban az edzés után a versenyen már legyőzte ferraris csapattársát, Rubens Barrichellót, és az évi nyolcadik(!), pályafutása 78. győzelmével tovább menetelt az utolsó(?), hetedik vb-címe felé. Közben Szato Takuma életében először (s utoljára...) dobogóra állt, Jarno Trulli az utolsó kockából rajtolva lett negyedik, a Williams viszont rossz napot zárt: Ralf Schumacher hatalmas balesetet szenvedett, míg Juan Pablo Montoyát kizárták. Ezeknél azonban fontosabb számunkra, hogy tizenketten is feladták a versenyt, és ezáltal történelmi pontot szerzett Baumgartner Zsolt, a Minardi nem hibázó magyar pilótája.

sportnaptár  Ralf Schumacher  Minardi  Indianapolis  Formula-1  Baumgartner Zsolt

Moto GP: A negyedik hely nem lett volna reális - Talmácsi Gábor

2010-08-29 22:20:24

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen ért célba a gyorsaságimotoros-világbajnokság Amerikai Nagydíján Indianapolisban. A magyar motoros a Nemzeti Sportnak elmondta, nem csalódott az eredmény miatt, ugyanis az első rajtot követően összetörte motorját.

Indianapolis  Moto2  Talmácsi Gábor

Tenisz: kiesett az első helyen kiemelt Turszunov Indianapolisban

2009-07-31 04:00:28

Az Indianapolisban zajló férfi tenisztorna negyeddöntőjében a kanadai Frank Dancevic döntő szettben legyőzte az első helyen kiemelt Dmitrij Turszunovot, így bejutott az elődöntőbe.

Indianapolis  Dmitrij Turszunov

NFL: 2012-ben Indianapolis rendezheti a Super Bowlt

2008-05-28 04:00:14

Indianapolis rendezheti 2012. február 5-én a profi amerikaifutball-liga (NFL) döntőjét, a Super Bowlt.

Super_Bowl    2012

Michael Phelps 33 századra közelítette meg a világcsúcsot 200 háton

2009-01-09 10:47:20

Napjaink legjobb férfi úszója 33 századra megközelítette a világcsúcsot az Egyesült Államok országos bajnokságán, Indianapolisban. A 22 éves szupersztár 1:54.65 perces idővel - minden idők harmadik legjobb eredményével – diadalmaskodott, míg a rekroder (1:54.32 p) Ryan Lochte mindössze a negyedik helyen ért célba.

Indianapolis    Michael-Phelps

Motoros vb-futam lesz a F-1-es verseny helyett Indianapolisban

2007-07-22 09:17:31

Jövőre az indianapolisi pálya is vendégül látja a gyorsasági motoros világbajnokság mezőnyét, így az Egyesült Államokban két futamot is rendeznek, lévén Laguna Seca már két éve része a sorozatnak. Az új helyszínen azonban a 125 és a 250 kcm-esek is száguldhatnak, vagyis teljes programot bonyolíthatnak le a szervezők.