Találatok a Genzebe Dibaba címkére

Találatok száma: 17

Atlétikai vb: orosz győztesek magasugrásban

2018-03-01 21:56:24

A férfi és a női magasugrást is orosz atléta nyerte meg a birminghami fedett pályás világbajnokság első napján.

fedett pályás atlétikai vb atlétika Marija Laszickene Genzebe Dibaba Danyil Liszenko

Atlétika: megint nyert, már 34 verseny óta legyőzhetetlen

2018-02-08 23:56:06

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség fedett pályás sorozatának (World Indoor Tour) csütörtöki, madridi versenyén Marija Laszickene nyerte meg – kerek két méterrel – a női magasugrást, és ezzel tovább nyújtotta fantasztikus, 2016 nyara óta tartó győzelmi sorozatát.

atlétika World Indoor Tour Marija Laszickene Genzebe Dibaba

Atlétika: Dibaba parádés időt futott 1500 méteren

2018-02-03 23:47:45

Nagyszerű eredményt hozott a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) fedett pályás sorozatának idei első állomása: az etióp Genzebe Dibaba minden idők második legjobb fedett pályás eredményével (3:57.45) nyerte meg az 1500 méteres női síkfutást a szombati karlsruhei viadalon.

atlétika World Indoor Tour Sharika Nelvis Raphael Holzdeppe Mirela Demireva Genzebe Dibaba

ATLÉTIKA – WORLD INDOOR TOUR 2018

2018-01-17 16:34:26

A Madrid Indoor Meeting csatlakozásával az idén már hat versenyből állt a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) 2016-ban útjára indított fedett pályás sorozata, amelynek végén tíz ország tizenegy atlétája osztozott a fődíjakon.

atlétika World Indoor Tour Tomás Stanek Szu Ping-tien Sharika Nelvis Márton Anita

Atlétikai vb: újabb sztár lépett vissza betegség miatt

2017-08-10 20:36:35

Meglepetésre nem állt rajthoz az 5000 méteres síkfutás előfutamában Genzebe Dibaba, az etiópok világbajnok, olimpiai ezüstérmes futója, aki a hivatalos hírek szerint betegséggel bajlódik.

atlétikai vb atlétika Genzebe Dibaba

Atlétika: majdnem húsz éve felállított világcsúcs dőlt meg

2017-02-08 09:35:22

Genzebe Dibaba világcsúcsot futott női 2000 méteren a spanyolországi Sabadellben kedden megrendezett nemzetközi fedett pályás atlétikai versenyen.

világcsúcs atlétika Genzebe Dibaba

Atlétika: letartóztatták a világrekorder etióp futó edzőjét

2016-06-20 19:27:23

Letartóztatták Barcelona közelében Jama Adem szomáliai atlétaedzőt, aki többek között az 1500 méteren világbajnok etióp Genzebe Dibaba trénere.

atlétika Genzebe Dibaba

Atlétikai vb: Baji Balázs hatodik 60 gáton, az amerikaiak aranyrekordot értek el

2016-03-20 20:46:03

Baji Balázs a hatodik helyen végzett a 60 méteres gátfutásban a Portlandben zajló fedett pályás atlétikai világbajnokság vasárnapi versenynapján. A házigazda Egyesült Államok atlétái újabb öt aranyérmet szereztek, négynapos mérlegük 13 arany – ez új fedett pályás vb-rekord.

fedett pályás vb atlétika Vasthi Cunningham Portland 2016 Omar McLeod Genzebe Dibaba

Atlétika: három világcsúcs, fantasztikus este Stockholmban

2016-02-18 01:18:04

Három világcsúcs is született a Nemzetközi Atlétikai Szövetség új fedett pályás versenysorozatának (IAAF World Indoor Tour) szerda esti harmadik állomásán, a stockholmi Globen Galan nagyszerűen összeállított programjában.

atlétika Portland 2016 Kim Collins Genzebe Dibaba Ayanleh Souleiman Abdalelah Harun

AIPS: Serena Williams megelőzte Hosszú Katinkát

2016-02-15 09:46:34

Az ötödik helyen végzett a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) év sportolója szavazásán Hosszú Katinka.

Serena Williams Hosszú Katinka Genzebe Dibaba Dafne Schippers Anna Fenninger

IAAF: Ashton Eaton és Genzebe Dibaba az év atlétája

2015-11-26 20:27:09

A férfiaknál Ashton Eaton amerikai tízpróbázó, a nőknél pedig Genzebe Dibaba etióp futó lett az év atlétája a nemzetközi szövetség (IAAF) csütörtöki bejelentése szerint.

atlétika IAAF Genzebe Dibaba Ashton Eaton

Atlétikai vb: Bolt és Gatlin elődöntős 200-on; kenyai hódítás rövid távon

2015-08-25 15:23:53

Megerőltetés nélkül jutott be a pekingi atlétikai világbajnokságon a 200 méteres síkfutás elődöntőjébe a százon hatalmasat csatázó Usain Bolt (20.28) és Justin Gatlin (20.19). A legjobb idő a török Ramil Guliyevé (20.01, országos csúcs).

atlétikai vb atlétika Usain Bolt Nicholas Bett Justin Gatlin Greg Rutherford

Gyémánt Liga: huszonkét éves rekord, új világcsúcsot futott

2015-07-17 22:08:35

Huszonkét éves világcsúcsot döntött meg az etióp Genzebe Dibaba női 1500 méteren a pénteki monacói atlétikai Gyémánt Liga-versenyen.

világcsúcs atlétika Gyémánt Liga Genzebe Dibaba Dibaba

Laureus-díj: Djokovics és Dibaba volt 2014 legjobbja

2015-04-15 18:15:25

A férfiaknál a világelső teniszező, Novak Djokovics, a nőknél pedig az etióp futó, Genzebe Dibaba lett – mint 2014 legjobb sportolója – a Laureus-díj kitüntetettje.

német válogatott Novak Djokovics Laureus-díj Genzebe Dibaba Daniel Ricciardo

Atlétika: Genzebe Dibaba világcsúcsot futott 5000 m-n

2015-02-19 22:01:20

Fedett pályás világrekordot állított fel az etióp Genzebe Dibaba női 5000 méteres síkfutásban csütörtökön a stockholmi nemzetközi versenyen.

Atlétika: Genzebe Dibaba 3000 méteren is világcsúcsot futott

2014-02-06 22:04:29

Újabb fedett pályás világcsúcsot állított fel az etióp Genzebe Dibaba, aki ezúttal 3000 méteren döntötte meg az eddigi rekordot 8:16.60 perces eredményével.

Atlétika: nyolcéves világcsúcsot adtak át a múltnak Karlsruhében

2014-02-01 22:20:27

Az etióp Genzebe Dibaba 3:55.17 perccel fedett pályás világcsúcsot állított fel női 1500 méteren a szombati karlsruhei nemzetközi atlétikai versenyen.