Játékossors: visszavonult az amerikai ikon, Gera korábbi csapattársa

FTC: Agresszív volt; azt hittem, letépi a fejem – Gera

A Ferencváros 97-szeres válogatott középpályása, Gera Zoltán a vehirsport.hu-nak beszélt röviden sérüléséről és a válogatottról, emellett a Noszlopy Gáspár Gimnázium közönsége előtt felidézett egy igencsak komoly rivalizálást, ami a Fulhamnél történt vele.

NB I Gera Zoltán Fulham Fradi Ferencváros FTC

MLS: jön a tavalyi döntő visszavágója – rekorder a címvédő ellen

2017-12-07 12:40:12

Játékosoknak, edzőknek, szurkolóknak egyaránt megvan a személyes és társas céljuk szombat estére, amikor végre eldől, hogy a rekordokat döntögető Toronto FC vagy a címvédő Seattle Sounders lesz-e az MLS 2017-es bajnoka.

Toronto FC Sebastian Giovinco Seattle Sounders MLS Itt van Amerika Clint Dempsey

Arany-kupa: a házigazda amerikaiak bejutottak a döntőbe

2017-07-23 07:36:28

A CONCACAF-zóna (Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség) labdarúgó-válogatottjainak kontinenstornáján, az Arany-kupa elődöntőjében a házigazda Egyesült Államok a mélységi passzal kilépő, majd azt gólra váltó Jozy Altidore és a szabadrúgásból eredményes Clint Dempsey találatával 2–0-ra megverte Costa Ricát, és várhatja a fináléban a Mexikó–Jamaica meccs győztesét.

Jozy Altidore Egyesül Államok Costa Rica Clint Dempsey Arany-kupa

Vb 2018: bejött a váltás az amerikaiaknál; sűrű a mezőny

2017-03-25 06:11:50

Az Egyesült Államok a Honduras elleni 6–0-s győzelmével megszerezte első pontjait a 2018-as labdarúgó-vb CONCACAF-zónabeli selejtezőjének 5., utolsó körében.

vb-selejtező vb 2018 foci vb 2018 Trinidad és Tobago Panama Mexikó

MLS: megvan a kilenc éve alapított klub első bajnoki címe

2016-12-11 08:42:05

A Seattle Sounders a gól nélküli rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 5–4-re legyőzte a Toronto FC-t az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság döntőjében, ezzel elkönyvelte az első bajnoki címét az MLS-ben.

Toronto FC Seattle Sounders MLS Kanada Egyesült Államok Clint Dempsey

Arany-kupa: az Egyesült Államok 6–0-s sikerrel elődöntős

2015-07-19 00:40:45

A házigazda Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja jutott elsőként a legjobb négy közé az Arany-kupán, miután a negyeddöntőben 6–0-ra legyőzte Kubát.

Kuba Egyesült Államok Clint Dempsey Arany-kupa

Arany-kupa: Dempsey-dupla és amerikai győzelem a rajton

2015-07-08 07:31:33

Megkezdődött a 2015-ös Arany-kupa, a csoportkör első fordulójában egygólos győzelmet aratott az Egyesült Államok.

amerikai válogatott Egyesült Államok Clint Dempsey Arany-kupa

Videó: őrült piros - elvette a bíró füzetét és fecnikre tépte

2015-06-17 12:18:24

Négy gólt és három kiállítást is hozott a Seattle Sounders és a Portland Timbers hosszabbítás után véget érő US Open kupamérkőzése. Emellett egy igen különös kiállítást is.

Seattle Sounders Portland Timbers Clint Dempsey

Videó: merész - szépen ívelt a kapuba szögletből Bradley

2015-02-09 11:17:14

Mint megírtuk, az amerikai labdarúgó-válogatott Panama legyőzésével (2–0) véget vetett (ötmérkőzéses) nyeretlenségi szériájának. A felkészülési meccs első amerikai gólját nem akárhogyan varázsolta a kapuba Michael Bradley. A támadó középpályásnak ez volt a 13. találata a nemzeti csapatban.

videó labdarúgás felkészülési mérkőzés USA Panama Clint Dempsey

Videó: senki nem ismerte fel az észak-amerikai Messit

2014-09-24 09:32:47

Az EA Sports labdarúgójátékának legújabb kiadását Clint Dempsey népszerűsíti az Egyesült Államokban. Ő szerepel a szoftver dobozán Lionel Messivel, valamint a különböző rendezvényeken is vele találkozhatnak a szurkolók. De mint tudjuk, a labdarúgás nem a legnépszerűbb sportág arrafelé, így az utcai közvélemény-kutatása során még az sem ismerte fel, aki meg tudta nevezni az amerikai válogatott csapatkapitányát – vagyis Clint Dempsey-t.

vicces videó amerikai válogatott Lionel Messi FIFA 15 Clint Dempsey

Labdarúgás: 31 évesen nyerte első klubtrófeáját az amerikai legenda

2014-09-17 09:51:19

Ritka, hogy egy nemzetközi szinten elismert labdarúgó ne nyerjen pályafutása során legalább egy trófeát valamely klubjával. Clint Dempsey, az amerikai válogatott csapatkapitánya kis híján így járt, de kedd este, 31 esztendős korában végre célba ért. Gera Zoltán korábbi csapattársa győzelemre vezette a Seattle Sounderst a US Open Cup fináléjában.

US Open Cup Seattle Sounders Gera Zoltán Fulham Clint Dempsey

Videó: popcornt kért a mezéért cserébe Dempsey

2014-08-12 08:49:33

Az amerikai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Seattle Sounders 2–0-ra nyert a Houston Dynamo ellen. A mérkőzés végén egy fiatal szurkoló elkérte Clint Dempsey mezét, aki igen készséges volt, csupán a fiú pattogatott kukoricáját kérte cserébe. Íme!

videó Seattle Sounders Houston Dynamo Clint Dempsey

Eminem nyomdokaiba lép az amerikaiak csapatkapitánya

2014-06-18 18:47:00

A világbajnokság után rapalbumot ad ki Clint Dempsey, az amerikai válogatott csapatkapitánya.

vb 2014 foci-vb foci vb 2014 amerikai válogatott Egyesült Államok Clint Dempsey

Videó: Ghána gyönyörű gólja kevés volt az amerikaiak ellen

2014-06-17 02:19:26

Villámgyorsan vezetést szerzett az Egyesült Államok Ghána ellen a labdarúgó-világbajnokságon, de Clint Dempsey első percben szerzett találata sokáig az egyetlen gól volt. Aztán a 82. percben remek támadás végén André Ayew egyenlített. Az afrikaiak nem örülhettek sokáig, mert rá négy percre John Brooks újra előnyhöz juttatta az amerikaiakat, akik ezzel meg is nyerték a mérkőzést. Íme, az összefoglaló!

gólvideó John Brooks Ghána Egyesült Államok Clint Dempsey André Ayew

Vb 2014: az orrba rúgott amerikai a meccs legjobbja

2014-06-17 02:47:08

Clint Dempseyt, az amerikai válogatott csapatkapitányát választották meg a Ghána–Egyesült Államok (1–2) vb-meccs legjobbjának a FIFA szavazásán.

foci vb 2014 Ghána G-csoport Egyesült Államok Clint Dempsey

Vb 2014: Dempsey lassú volt, csak 5. az örökranglistán

2014-06-17 00:21:04

Clint Dempsey már 29 másodperc elteltével megszerezte a vezetést az Egyesült Államoknak Ghána ellen, ám a futball-vb-k történetében négyen is gyorsabbak voltak nála.

foci vb 2014 Ghána-Egyesült Államok Ghána Egyesült Államok Clint Dempsey

MLS: Defoe duplával debütált, Henry gólja egy pontot ért

2014-03-16 08:35:14

Remekül sikerült Jermain Defoe bemutatkozása az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS), hiszen az ő két góljával nyert a Toronto a Seattle vendégeként.

Toronto FC Thierry Henry Obafemi Martins New York Red Bulls Michael Bradley Júlio César